Cilt Bakımı

Limonun Cilde Faydaları Nelerdir?

tarafından tarihinde yayınlandı.

C vitamini bakımından zengin olan limon, sayısız faydası bulunan bir besin. Herkesin evinde bulunan limonun cilt için de birçok faydası olduğu kanıtlandı. Antioksidan kaynağı olması ile cilde çok iyi etkiler yapan limonu, bakım için kullanabileceğiniz pek çok yer var. İşte limonun cilde olan faydaları!

Limonun Cilde Faydaları

Limon, cilt temizliği için harika bir turunçgildir. Siyah noktaları yok eder ve ölü deriden arındırarak cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlar. Üstelik limonu maske olarak uygulamak da son derece pratik. Limonu ikiye bölüp, birkaç dakika yüzünüzde gezdirmeniz yeterli. Bu uygulamadan sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayabilirsiniz.

Renk açıcı özelliği ile cilt tonunuzu eşitleyebileceğini biliyor muydunuz? Yüzünüzde bulunan sivilce ya da güneş lekelerinin rengini açabilen limon ile kusursuz cilde kavuşmak mümkün. İçeriğinde bulunan asit, lekeleri yok etmeye yarıyor. Bir pamuğun üzerine limonu sıkın ve lekenin bulunduğu bölgelere uygulayın. Daha sonra soğuk su ile durulayabilirsiniz.

limon cilde faydalı mı

Sürekli oje sürüyor ve ojenizi her çıkardığınızda tırnaklarınızın sarardığını görüyorsanız limon bunun için de oldukça etkili. 3 yemek kaşığı zeytinyağını bir yemek kaşığı limon ile karıştırarak tırnaklarınıza uygulayın. Böylece tırnaklarınız beyazlaşacak ve sarılıklar yok olacaktır.

Saç rengini açmak için limon en iyi malzeme. Limon suyu güneş ışınları ile bir araya geldiğinde saç açıcı görevi görüyor. Limonun suyunu sıkın ve bir püskürtme şişesine koyun. Güneş altındayken saçlarınıza sıkın ve saçlarınızın açılmasına şahit olun.

limonun cilde faydası var mı

Limon, yüzü temizlemesini ve canlandırmasının yanı sıra sertleşen yerleri de yumuşatmaya yarıyor. Eğer dirseklerinizin kuruluğundan şikayetçiyseniz limon ile kabartma tozunu karıştırın ve bu karışımla dirseklerinizi ovun. Yumuşacık olduğunu görebilirsiniz.

limonun faydaları

Saçlarınızdaki kepeği hangi ürünü kullanırsanız kullanın yok edemiyorsanız belki de limon kullanmalısınız. Limon suyunu zeytinyağı, su ve zencefil kökü ile karıştırın. Ve bu karışımı saçlarınıza uygulayın. Kuruduktan sonra şampuanla yıkayabilirsiniz.

limon ile cilt bakımı

Eğer güneşe çıkmanız sakıncalıysa veya kış aylarında da beyaz görünmek istemiyorsanız limon bunun için adeta bir kurtarıcı görevi görüyor. Limonu ortadan ikiye bölüm ve parlak görünmesini istediğiniz yerlere uygulayın. İstediğiniz renge ulaşana dek işlemi tekrarlayabilirsiniz.

 


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir