Saç bakımı

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri Ve Dikkat Etmeniz Gerekenler

tarafından tarihinde yayınlandı.

Birçok kadının problemi olan yağlı saçlar, beraberinde birçok sorunu da getirir. Yağlı saç derisi, sönük, cansız görünüme sebep olmasının yanı sıra sık dökülme ve kırılma da oluşturur. Çabuk yağlanan saçlar daha sık yıkama isteği doğurur ve sık yıkamak saçlarınızı daha çok yıpratır.

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Eğer siz de böyle bir saç tipine sahipseniz birkaç öneriye ihtiyacınız var demektir. İşte yağlı saçlar için bakım önerileri

Yağlı Saçlar İçin Şampuan Seçimi

Yağlı bir saç derisine sahipseniz, saç tipinize uygun bir şampuan bulmanız gerekir. Seçeceğiniz şampuanın ilk özelliği arındırıcı ve yağlanmayı düzenleyicilik olmalıdır. Şampuan seçiminde dikkat edeceğiniz bir diğer şey ise içeriğinde sülfat ve paraben olmaması. Birçok uzmanın da yıllardan beri belirttiği gibi saçları sık yıkamak yağ bezlerini daha da çalıştıracağı için daha fazla yağlanmaya sebep olur. Saçlarınızı gün aşırı yıkamaya özen göstermelisiniz. Yağlı görünümden kurtulmak için kuru şampuan gibi ürünler kullanabilirsiniz. Kuru şampuan saçınızdaki yağı emerek yıkamanızı geciktirebilir. Saçlarınızı taramakta zorlanıyorsanız saç kreminizi yalnızca uçlara uygulayın. Ve durularken mutlaka soğuk su kullanmaya özen gösterin.

yağlı saçlar için bakım

Yağlı Saçlar İçin Doğal Yağlar

Gün içinde sürekli saçlarınızla oynamayın ya da taramayın. Çünkü bu saçlarınızın daha da yağlanmasına sebep olabilir. Yağlı saçlara sahip olanlar bakım yağları kullanmanın saçlarını daha çok yağlandıracağına inanır. Oysaki saç deriniz kuruduğunda yağ bezleriniz daha çok çalışır ve yağlanma artar. Saçlarınızı yumuşatacak, nemlendirecek ve bakım yapacak doğal yağlar kullanmanızda bir sakınca yoktur. Argan yağı ya da çay ağacı yağı, yağlı saçınıza bakım yapmanız için uygun bir seçim olabilir.

Yağlı Saçlar İçin Doğal Ürün Kullanmak

Saçlarınıza çok fazla ürün kullanmak hem yıpranmasına hem de cansızlaşmasına sebep olur. Daha doğal ürünlerle de saç bakımınızı sağlayabilirsiniz. Mesela saçınızın son durulama suyuna birkaç kaşık elma sirkesi koyarsanız duş sonrası saçlarınız parıl parıl parlayacak ve çok daha sağlıklı/canlı gözükecektir.

Yağlı Saç Bakımı

Haftada bir taze limonu ikiye bölerek saç diplerinize masaj yaparak sürebilirsiniz. Bu uygulamayı düzenli yaptığınızda saçınızdaki yağ dengesinin sağlandığını görebilirsiniz. Bu bakımların yanı sıra sürekli olarak ısıya maruz kalan saçlar da yıpranır ve yağlanır. Maşa, düzleştirici gibi saç tellerine direk olarak ısı uygulanmasına sebep olan şekillendirme ürünlerini daha az kullanmanızda fayda var.

Yağlı saçlara sahipseniz bu yazdıklarımı dikkate alıp doğru uyguladığınızda yaşadığınız sorunların ve problemlerin azaldığını saçlarınızın çok daha sağlıklı ve canlı gözüktüğünü fark edeceksiniz 🙂


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir