Saç bakımı

Evde Kıvırcık Saçları Düzleştirme Yolları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kıvırcık saçlara sahip olan birçok kadın, düz saça sahip olma konusunda çoğu zaman isteklidir.(Düz saçlı kadınlarında saçlarını kıvırcık ve dalgalı yaptırmak istemesi de tam bir ironidir) Ancak kıvırcık saçı düzleştirme işlemi maalesef biraz zordur ve gelişigüzel düzleştirmeye çalışmak saça ciddi zararlar verebilir. Saçlarınızı her gün düzleştirmek yerine yapacağınız işlemin en az iki gün kalıcı olmasını sağlarsanız, saç sağlığınız açısından çok daha doğru bir karar vermiş olursunuz. Saçlarınızı fön ya da düzleştirici yöntemiyle düzleştirebilirsiniz. Ancak bu konuda püf noktası, hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, saçlarınızı az tutamlar şeklinde alarak düzleştirmek. Bu şekilde yapacağınız işlem çok daha kalıcı olabilir. Daha kalıcı bir çözüm için brezilya fönü de yaptırabilirsiniz. Ancak evde kendi imkanlarınızla daha iyi ve kalıcı bir şekilde düz saçlara ulaşmak için size vereceğimiz ipuçlarına göz atabilirsiniz.
kıvırcık saç düzleştirme

Kıvırcık Saçları Düzleştirme

Öncelikle kıvırcık saçları düzleştirme işlemine başlamadan önce saçlarınızın temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Daha rahat taranması ve şekil verilmesi için saç kremi kullanmayı da ihmal etmeyin. Yıkama sonrası hafif hareketlerle saçlarınızı taramalısınız. Bu şekilde düzleştirme işlemi yaparken kabarmasını ve karışmasını engellemiş olursunuz. Saçlarınızın sağlığını bozmadan düzleştirmek istiyorsanız kesinlikle öncesinde kurutmalısınız. Islak saça düzleştirme işlemi yapmak yanma gibi sonuçlar doğurabilir.

Kıvırcık Saç Düzleştiriciyle Nasıl Düzleştirilir?

Saçlarınızı düzleştirme işlemi için hazır hale getirdiyseniz işleme saç diplerinizden başlayabilirsiniz. Düzleştiricinizi saç diplerinizden uçlarına doğru tarayarak uygularsanız saçlarınız kabarmadan düzleşmiş olur.  Alacağınız seyrek tutamları hafif hareketlerle düzleştirerek kıvırcık saçlarınızı dümdüz bir hale getirebilirsiniz. Daha kalıcı bir sonuç almak için tutamlara öncesinde şekillendirici köpük sürebilirsiniz. Bu şekilde saçlarınız daha kolay şekil alacak ve aldığı şekli de uzun süre koruyacaktır. Elbette saç köpüğü ürünlerini ısıya karşı koruyucu özellikte seçerseniz saç sağlığınız için daha doğru bir şey yapmış olursunuz. Saçlarınızın düzlüğünü daha uzun süre korumak için düzleştirme işleminin hemen ardından saç spreyi kullanabilirsiniz. Saç spreyleri saç şeklini korumak ve rüzgara, neme ya da kötü hava koşullarına karşı şeklin sürekliliğini devam ettirmek açısından gerekli bir üründür. Özellikle kıvırcık saçların düz şeklini koruması zor olduğundan mutlaka sprey kullanılmalıdır.  Ancak sprey kullanırken doğal bir görünüm sağlamak için ürünü saçlarınıza uzak tutarak uygulamalısınız.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir