Saç bakımı

Nemlendirici Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yaz mevsiminin yavaş yavaş yaklaştığı şu günlerde kış ayının saçlarımıza verdiği zararı onarmanın vakti geldi. Kışın soğuğun etkisiyle saçlarımız yeterince yıprandı ve kırıldı. Bakım yaparak eski parlak ve sağlıklı haline geri getirmek mümkün 🙂 Bu yazımızda yapımı oldukça kolay ve saça son derece faydalı olan nemlendirici saç bakım maskelerinden bahsedecek ve çeşitli tarifler vereceğim.

Nemlendirici Saç Bakım Maskeleri

Hazırsanız ilk olarak muz ve bal ile yapabileceğiniz,yapımı oldukça kolay olan ve saçınız için son derece besleyici,nemlendirici maske tarifi ile başlıyoruz.

Muz ve Bal İle Nemlendirici Saç Bakım Maskesi

nemlendirici saç bakım maskesi

Eğer kuru saç tipine sahipseniz ve saçlarınız yıpranarak kırılıyorsa bu maskeyi mutlaka denemelisiniz. Özellikle muz ve bal ile yapılan saç bakım maskeleri sizin saç tipiniz için çok faydalıdır. Nemlendirici saç bakım maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler : 1 adet muz , Bal ve yoğurt. Maskeye başlarken ilk olarak muzu iyice eziyoruz ve içine 4/1 yani çeyrek su bardağı kadar bal ekliyoruz. Sonrasında yarım bardak yoğurt ilave ederek iyice karıştırıyoruz.

Ortaya çıkan karışımı saçlarınıza uyguladıktan sonra 30 dakika kadar bekletiyorsunuz ve sonrasında ılık su ile saçlarınızdan arındırıyorsunuz. Haftada 1 olarak uygulayabileceğiniz bu maskeyi ayrıca cilt bakımınız içinde kullanabilirsiniz. Saçlarınıza sürdükten sonra maske artarsa (Bilinçli olarak fazla yapabilirsiniz) yüzünüze sürebilirsiniz. Ancak burada saçlarınızdan farklı olarak yüzünüzde en fazla 15 dakika tutmalısınız. Maskeyi sürdükten sonra yüzünüzü biraz kaşındıracak bu sizi endişelendirmesin normal bir durum.

Yumurta ve Zeytinyağı ile Saç Bakım Maskesi

Nemlendirici olarak kullanabileceğiniz çok faydalı bir diğer tarif olan ikinci tarifimiz için ihtiyacınız olan malzemeler zeytinyağı, elma sirkesi ve yumurta.

nemlendirici saç bakım maske tarifi

2 yemek kaşığı zeytin yağı ve 1 yemek kaşığı elma sirkesini iyice karıştırıp içine 1 tane yumurta kırıyorsunuz ve karıştırmaya devam ediyorsunuz. Sonrasında tercihen bir fırça yardımı ile tüm saçlarınıza yediriyorsunuz. Eğer saçlarınız uzunsa yetmesi açısından malzemeleri arttırabilirsiniz. Maske saçlarınızda 20 dakika civarı kalmalı. Sonrasında ılık su yardımı ve doğal bir şampuan ile maskeyi saçlarınızdan temizliyorsunuz. Haftada 1 kez uygulayabileceğiniz bu maskeyi düzenli uyguladığınızda sonuçlar tam istediğiniz gibi olacaktır 🙂

Avokado ve Bal ile Nemlendiren Saç Bakım Maskesi Yapımı

ballı avakadolu saç bakım maskesi

Avokado saçları nemlendirme özelliği olan,saçların ihtiyacı olan birçok şeyi karşılayan. Saçların hızlı uzamasını sağlayan ve saç tellerini güçlendirerek hacim kazandıran çok etkili  bir takviyedir. Maskeyi yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler ise sadece bal ve avokado. Orta boyutlarda bir avokadoyu püre haline getirip sonrasında 2 yemek kaşığı bal ekliyorsunuz. İyice karıştırdıktan sonra saçlarınıza uyguluyorsunuz ve 20 dakika saçlarınızda bekletip yıkıyorsunuz.

Çilek İle Nemlendirici Saç Bakım Maskesi Yapımı

çilek ile nemlendirici saç maskesi

Yapımı çok kolay olan bir diğer nemlendirici maske tarifimize geldi sıra. İhtiyacınız olan orta boyutlarda 8 tane çilek ve mayonez. 2 yemek kaşığı mayonezi çilekler ile (tabi çilekleri ezerek) iyice karıştırıyorsunuz ve sonrasında saçlarınıza uyguluyorsunuz. Maske yüzünüzde 10-15 dakika kadar kalmalı 🙂

Nemlendiren saç bakım maskeleri ile ilgili tariflerin sonuna geldik. Diğer yazılarımızı ve bakım önerilerimizi saç bakımı sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


2 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir