Soru-Cevap

Yağlı Ciltler İçin Etkili Maskeler Nelerdir?

tarafından tarihinde yayınlandı.
Azra Sormuş;

Selammm.. Yağlı cilde sahibim ne tarz bakım maskeleri önerirsiniz?

Cevap

Merhaba Azra Hanım 🙂

Birbirinden farklı cilt tipleri için çeşitli bakımlar ve cilt tipine göre yapılan ve asla yapılmaması gereken noktalar bulunduğu için her şeyden önce kendi cilt tipinizi belirlemeniz gerekiyor. İnsan önce kendi cildini tanıdığında ona bakmaya ve doğru bakımı uygulamaya başlar. Cildinizin karma, kuru, çok kuru veya yağlı olup olmadığını belirledikten sonra her cilt tipine göre değişen uygulamaları yapabilirsiniz.

Öncelikle cildiniz eğer yağlıysa her cilt tipinde olduğu gibi bazı avantaj ve dezavantajlara sahipsiniz. Başlıca avantajı yağlı ciltlerin geç yaşlanması. Ciltte kuruluk olmadığından kırışıklık oluşumu daha azdır ancak yağlı olması makyajın yüzünüzde duruşunu etkileyebilir. Diğer bir dezavantaj ise siyah nokta ve sivilce oluşumudur. Yağlı cilde sahip olanlar için genellikle sivilce ve akne oluşumları, parlamalar ve bunlar gibi durumlar rahatsızlık verici olmaktadır. Bunları en aza indirgemek ve hatta engellemek için yapacağınız bakım kürleri sizin için kurtarıcı olacaktır. Cildinde bulunan sivilce ve aknelerden rahatsız olan parlamalarına bir türlü çözüm bulamayan yağlı ciltler için etkili maskeler nelerdir?

Yağlı cildiniz için çeşitli karışımlardan oluşan maskeler aşağıda sıralanmıştır. Kullanacağınız doğal maskeler ile hem cildinizi kimyasallardan korumuş hem de sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmuş olursunuz. Bu maskeleri tariflerine göre uygulayarak genellikle haftada 1 düzenli olarak uyguladığınızda sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.

• limon ve bal karışımından oluşan maske
• nane maskesi
• elma sirkesi maskesi
• domates maskesi
• patates maskesi
• limon
• cilt dengeleyici maske

soru-sor


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir