Gelinlik Modelleri

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalıdır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Düğün gününe hazırlanırken en önemli konulardan biri gelinlik seçimidir. Hayatınız boyunca hatırlayacağınız ve kendinizi kusursuz hissedeceğiniz bir düğün için gelinliğinizi titizlikle seçmelisiniz. Doğru gelinliği bulabilmek için ise dikkat edeceğiniz en önemli kısım vücut tipinizi tanımaktır. Moda trendlerine uygun gelinlikler arasından seçim yapsanız bile vücut tipinize uymadığı takdirde hoş bir görünüme kavuşamazsınız. Bu açıdan hem trendlere, hem mevsime, hem zevkinize hem de vücut tipinize en uygun gelinliği bularak kusursuz görünmenin anahtarına sahip olabilirsiniz. Peki hangi vücut tipi ne tür gelinlik giymeli? İşte gelinlik seçimi için birkaç tüyo..

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

Kısa boylu bir gelin adayıysanız, doğru gelinlik seçimi ile harika görünebilirsiniz. Sizi hem zarif hem de olduğunuzdan daha uzun gösterecek bir gelinlik seçmek istiyorsanız üst kısmı hareketli modeller arasından seçim yapmalısınız. V yakalı, boyundan bağlı, halter yakalı ya da düşük omuzlu gelinlik modelleri kısa boylular için idealdir. Bacak boyunuzu da olduğundan uzun göstermek için bel kısmından bollaşan gelinlikler tercih etmelisiniz.

Uzun boylu ve ince yapılı bir vücut tipine sahipseniz balık formlu gelinlik modelleri sizin için idealdir. Balık formlu gelinliklerde bacak uzunluğunuz ön plana çıkarak sizi çok daha zarif gösterir.

Eğer zayıfsanız, hareketli, drapeli, fırfırlı gelinlik modellerinden kesinlikle kaçınmalısınız. Bu tür gelinlikler sizi çok daha zayıf gösterir. Bunun yerine daha minimal ve düz formlu gelinlikler tercih etmelisiniz. Şifon ya da tül gibi daha ince ve hafif kumaşlar seçerek zarif görünebilirsiniz.

Geniş omuzlu bir vücut tipiniz varsa, dengeli bir görünüm yaratmak için kesinlikle kabarık gelinlik modelleri arasından seçim yapmalısınız. Çünkü kabarık etekli gelinlikler omuz genişliğinizin çok ön planda olmasını engeller. Böylece daha dengeli bir proporsiyona kavuşursunuz. Kabarık eteğin yanı sıra geniş omuzlarınızın zarif görünmesi için düşük omuzlu modelleri de tercih edebilirsiniz.

Küçük göğüslü bir gelin adayıysanız destekli straplez gelinlikler için sizin en ideal gelinlik modelleri arasında yer alır. Ayrıca göğüs bölgesinde gösterişli boncuk, dantel ya da taş süslemeleri yer alan modelleri de rahatlıkla kullanarak zarif bir görünüme kavuşabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir