Uzun saç modelleri

Uzun saçlar için kesim önerileri ve harika uzun saç şekilleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Merhaba bayanlar bu yazımızda size uzun saçlarınızı nasıl bir kesimle şekillendirebileceğinize dair bazı ipuçları vereceğim. Öncelikle işe uzun saçlarınızın tipini belirlemekle başlayalım. Uzun saçlarınız ince telli, kalın telli ve kuru, veya orta kalınlıkta olabilir. Bunun yanı sıra yine saçlarınız dalgalı düz veya kıvırcık olarak da sınıflandırılabilinir.

Düz ve uzun saçlardan işe başlayacak olursak , bu saç tipi uzun ve seyrek görünümüyle kadınlar arasında oldukça şikayet edilen bir saç tipidir. Bütün bayanlar düz saçlarından pırasa gibi olması nedeniyle şikayet eder ve saçıma ne kadar maşa vs yaptırırsam yaptırayım hemen sönüveriyor der. Siz de bu durumdan şikayetçiyseniz size önerim en yakın kuaföre gidip saçlarınıza hareketli katlar attırmanız olacaktır. Saçlarınıza yaptırdığınız bu hareketli ve katlı kesim saçınızın dalgalanmasına sebep olacak ve hacmini arttıracaktır. Sönük ve pırasa görünümden kurtulan saçlarınız duştan çıkar çıkmaz ufak birkaç kurutma tekniğiyle sizi kuaförden yeni çıkmış bir görünüme kavuşturacaktır. Katlı kesim yaptırdığınız düz ve uzun saçlarınızı duş sonrası kafanızı öne eğerek ve ellerinizle saçlarınızı havalandırarak kurutmanız kesinlikle saçınıza doğal bir dalga verecektir. Hatta sonrasında yaklaşık yarım metre uzaklıktan uygulayacağınız sabitleyici bir saç spreyi saçınızı gün boyu havalı ve hacimli tutacaktır.

Uzun saç modelleri

Şimdi gelelim gür ve uzun saçlara … Bu saç tipine sahip olan genellikle şanslı diye tabir edilen kadınlardır. Arkadaşlar arasında hep imrenilen saç tipi bu bayanlardadır. Eee düşünecek olursak kim uzun ve gür saçlar istemez ki J .  Ancak her güzelin bir kusuru olduğu gibi maalesef bu saç tipinin de yakınılan bazı noktaları vardır. Özellikle fazla kabarması ve düz fön çekildiğinde hemen eski haline dönmesi gibi. Şimdi sizlere anlatacağım birkaç tavsiyeyi uygulayacak olursanız saçlarınızdan oldukça memnun olacaksınız hanımlar. Uzun ve gür saçlarınıza kesinlikle ama kesinlikle sık bir katlı kesim yaptırmayın . Bu tür katlı bir kesim saçını adeta kabarık bir perukmuşçasına yapay ve kötü gösterir. Bu saç tipinin özellikle katsız düz kesimle kullanılması gereklidir. Kat verilmemiş uzun ve gür saçlar saç uçlarına doğru seyrekleşir ve fön çekildiğinde de maşa yapıldığında da muhteşem görünür. Ayrıca yine bu saç tipine sahip bayanların duş sonrası özellikle benim de kullandığım saç yağlarından kullanmalarını tavsiye ediyorum. Bu tarz besleyici ve yatıştırıcı saç bakım yağları hem saçlarınızın elektriklenmesini engelliyor hem de saçınızı kuruluktan kurtarıyor.

Uzun saç model örneği

Uzun ve kıvırcık saçlarınız varsa gür saçlarda olduğu gibi sizler de sık ve yoğun katlı kesimlerden kaçınmalısınız. Çünkü bu saç tipi de kesim yapılmamış doğal haliyle uzadığında gayet hoş görünmektedir. Elektriklenmeleri ve kabarmaları önlemek için de yine saç bakım yağlarından yardım alabilirsiniz . Bir de saçlarınızı şampuanladıktan hemen sonra mutlaka saç kremi kullanmanızı tavsiye ediyorum. Aksi takdirde saçlarınızı taramakta bildiğiniz üzre oldukça zorlanırsınız ve saç uçlarınızda kırıklara sebep olursunuz.

Uzun saç kesim modelleri

Uzun saçlarınız için sizlere kesim önerilerim şimdilik bu kadar bayanlar . Umarım bir nebze de olsa sizlere yardımcı olabilmişimdir . Saç bakımı konusunda endişeleri olan hanımlarımızı Korhan Çalışkan arkadaşımızın yazdığı uzun saç bakımı başlıklı makaleye göz atmalarını öneriyorum ve sizleri uzun saç kesimleri konusunda yardım alabileceğiniz saç modelleri ile baş başa bırakıyorum.
Uzun saç kesimi

Uzun saç modeli

Dalgalı uzun saç modeli

İnce telli uzun saç modeli

Katlı uzun saç kesimi

Kumral uzun saç kesimi

Dalgalı uzun saç modelleri

Dalgalı uzun saç örneği

Uzun ve dalgalı saç modeli

Kahküllü uzun saç modeli


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir