Uzun saç modelleri

Uzun saçlar için muhteşem model fikirleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Merhaba hanımlar. Bu konumda sizlere uzun saç kimlere yakışır, bakımı nasıl olmalıdır, uzun saç modelleri ve doğru uzun saç seçiminden bahsedeceğim. Uzun saç her bayanın bir dönem ilgisini çeken ama uzatmaya karar verdikten sonra pek de fazla dayanamayıp kestirdiği bir saç modelidir. Uzun saça sahip olmak için saçın gerekli bakımlarını yaparak sağlıklı ve kırılmadan uzamasını sağlamak gereklidir. Yani “saçımı uzatayım” diye karar verdikten sonra oluruna bırakırsanız sönük,cansız ve yıpranmış saçlara sahip olursunuz. Bu da aynaya baktığınızda sizi mutsuz eder. Saç uzatırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey bu yüzden uzarken saç bakımı yapmaktır. Belirli aralıklarla kestirme, saçın ihtiyaç duyduğu besinleri sağlamak, tarak seçiminde seçici olmak,hatta toka seçiminde bile seçici olmak gereklidir.

Peki uzun saç kimlere yakışır. Uzun saç boyu çok kısa olmayan hanımlarımıza yakışır. Bol bir elbise gibi düşünün. Kiloluysanız fazla kilolarınızı örtecektir, zayıfsanızda bu zayıflığınızın göze çarpmamasını saglıyacaktır. Boyunuz kısa ise uzun saçlardan kaçınmanız gerekmektedir. Boyunuz kısa olduğundan uzun saç sizi yarıdan kesilmişsiniz gibi gösterir yani çok daha kısa boylu görünmenizi sağlar. Bunuda hiçbir kısa boylu hanım tercih etmez.

Uzun saç stili

Neden uzun saç kısa gösterir diye düşündüğünüzü biliyorum. Şöyle düşünün saçınız uzadıkça aşağıya doğru bir ağırlık uygulayacaktır ve saçınızın tepe kısmında kabarık dolgun bir görüntüden öte daha düz, basık, kafa derisine yapışık bir saç ortaya çıkacaktır. Ama kısa saç ağırlıgı olmadıgından saçın daha kendi halinde, dolgun, daha kabarık görünmesini sağlayacaktır. İşte bu yüzden uzun saç daha kısa gösterir tabiri doğru bir tabirdir.

Saç uzadıkça saç tipi tek tip bir yapıya gider. Yani saçlarnıza çok fazla şekil verememeye başlarsınız. Düz salık yada tepeden dağınık topuz gibi modeller kullanmak zorunda kalırsınız. Bir de tabi ki bakımı zorlaşacağından yine tercih sebebi dışında kalacaktır. Bu yüzden uzun saçları güzel kahküller ile kullanmak sizi çekici kılacaktır.

Kahverengi dalgalı uzun saç

Uzun saçın bir avantajıda değişik görünmek isteyen bayanlar için çok yaratıcı olabilecek bir çok örgü modeline imkan tanımasıdır. Gündelik hayatta kullanılabilecek ya da özel davetlerde kullanılabilecek çok çeşitli örgü modelleri bulunmaktadır. Bunları internetten videolar arasından bularak evde kendiniz yapabilirsiniz yada bu konuda uzman kuaförler tarafından yaptırabilirsiniz.

Özetleyecek olursak uzun saç bakımı zordur ve sahip olmak için seneler geçmesi gerekmektedir. Sabırlı ve saçınıza gerekli ilgiyi gösterebilecek bir bayansanız hayatınızın bir bölümünde uzun saçı tercih etmenizi öneririm. Tabi yukarıda bahsettigim etkenleri de unutmadan bunlara dikkat ederek seçimlerinizi yapın.

Harika Uzun Saç Stilleri ve Kesim önerileri

Şimdi sıra geldi biraz da uzun saç stilleri ile ilgili saç modelleri paylaşmaya! Eminim her modele hayran olacaksınız!

Dalgalı uzun saç modeli

Uzun saç modeli örneği

 

Siyah dalgalı uzun saç modeli

Harika uzun saç modeli

Dalgalı kahküllü uzun saç modeli

Dalgalı uzun sarı saç modeli

Uzun saç modelleri

Kumral uzun saç kesimi

Tarz düz uzun saç modeli

Yandan uzun saç modeli

Kahküllü uzun saç modeli

Sarı kahküllü uzun saç modeli


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir