Makyaj Teknikleri

Ten rengine göre makyaj nasıl yapılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Hangi makyajın size uygun olduğunu ya da ten renginize uygun makyajı nasıl yapacağınızı düşünüyorsanız öncelikle ten renginizin, saç renginizin hatta göz renginizin farkında olmanız gerekir. Makyaj kimi zaman bir kurtarıcı kimi zaman ise sadece hoş hissetmek için yapılsa da bazı kadınlar için büyük önem atfederken bazı kadınlar için o kadar önemli değildir. Ahenge uyum sağlayan her şey gibi makyajın da kendi içinde bir takım kuralları vardır ya da bazı parçalar ile birleştirilmesi gerekir. Vücudunuzda ki her bir parça kendine özeldir ve güzeldir, bu parçaları bir araya getirip uyum sağlayan sizsiniz.

Buğday Tenli Kadınlar İçin Makyaj Önerileri
buğday ten için makyaj önerileri
Buğday ten çok keskin, uçta bir ten olmadığı için yumuşak bir makyaj yapılabilir. Ancak hem buğday tenli hem de renkli gözlere sahipseniz gözlerinizi ön plana çıkarmanız gerekir. Gözlerinizi ön plana çıkarırken yine doğal ve sade bir makyaj yapmalısınız. Bronz kahve tonlarında gölgelendirme de uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde yüzünüzün renk dengesini sağlamak için şeftali tonlarında hafif bir allık kullanabilirsiniz. Ruj kullanırken de pembe tonları tercih etmeniz sizin için en idealdir.

Açık Tenli Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

açık tenli bayanlar için makyaj önerileri

Açık ten diğer tenlere göre daha soluk bir yapıya sahiptir. Bu nedenle, soluk bir tene sahip kadınlar tenlerini canlı gösterecek makyajı uygulayabilirler. Açık tenli kadınlar gözlerini vurgulamak için kirpiklerinden başlayabilirler. Koyu renk kirpikler açık tenli kadınlar için uygundur. Gözleriniz için ise kahve veya siyah renkte rimeli tercih edebilirsiniz. Göz kalemi olarak ise açık renkte veya şeffaf bir göz kalemi kullanabilirsiniz. Açık tenli kadınlar koyu renk rujdan da uzak durmalılar.

açık ten için makyaj önerileri

Dudaklarınızı canlı gösterecek uygun renkler; açık pembe ve domates kırmızısıdır. Ruj ile birlikte dudak kalemi de kullanabilirsiniz. Yüzünüzün rengini dengelemek için ise açık pembe ve gülkurusu allık kullanabilirsiniz. Far kullanmak isteyen açık tenli kadınlar ise; mor, yeşil, gri ve açık kahve renklerini kullanabilirler.

Esmer Tenli Kadınlar İçin Makyaj Önerileri
Esmer tenli kadınlar koyu bir tene sahip oldukları için makyaj yapımına çok uygundurlar. Ancak esmer tenli kadınlar için de makyaj yaparken belli bir renk uyumu vardır. Genelde koyu tenler kendiliğinden biraz yağlı oldukları için bu kadınlar makyaj malzemesi seçerken – fondöten seçiminde mesela – yağsız olanı seçmeleri gerekir. Ayrıca size en uygun olan fondöteni deneyerek bulabilirsiniz. Esmer tenli kadınlar denedikleri fondötene güneşte bakıp öyle karar vermelidirler çünkü kapalı bir alanda farklı bir renkte görünen fondöten güneşte daha farklı bir renge dönüşebilir.
esmer ten için makyaj önerileri
Pudra seçimini yaparken de yine yağsız olanı seçmelisiniz. Ayrıca pudranız tozlu pudra ve şeffaf tonlarda bir pudra olmalıdır. Gözlerinizi vurgularken, rimel olarak koyu mor renkler ya da lacivert kullanabilirsiniz. Esmer tenli kadınlarda eyeliner da çok güzel durmaktadır. Far kullanacaksanız ve sadeliği de seviyorsanız gri, kahverengi ve doğal tonları seçebilirsiniz. Işıltılı bir göz makyajı için ise gümüş, bronz gibi tonları kullanabilirsiniz. Allık seçiminde, yüzünüzün rengini dengelerken, size en yakışan ton kayısı ya da koyu pembe tonlarıdır. Dudaklarınızı vurgularken şüphesiz kırmızı size çok yakışacaktır. Ancak kırmızı dışında, böğürtlen, kayısı ve karamel de kullanabilirsiniz.


2 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir