Makyaj Teknikleri

Gece makyajı nasıl yapılır? Gece makyajı örnekleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Gece makyajında önemli olan, nereye gittiğiniz ve gecenin konseptidir. Örneğin, düğün makyajı ile akşam yemeğine uygulanan makyaj farklıdır. Gece makyajının şık ve çarpıcı olması gerekir, günlük makyajla arasındaki fark burada başlar. Yinede makyajınız parıl parıl ve çok abartılı olmamalı. Hem allığınızı, hem farınızı hem de rujunuzu asla aynı anda parlak tercih etmeyin.

Evde gece makyajı yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

İlk adım olarak temizlenmiş ve nemlendirilmiş cildimize cilt tipinize ve cilt renginize uygun kapatıcı ile başlayalım. Kapatıcıyı fırça yardımıyla güzel bir şekilde yayın. Bu işlemden sonra cilt renginize uygun bir pudra kullanarak hem kusurları gizleyebilir hemde fondötenin yüzünüzde kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Kullandığınız fondöten ve allık da günlük yaptığınız makyajlara göre daha belirgin olması gerekir. Burnunuzdan dudaklarınıza uzanan çizgilere, iki kaşınızın ortasındaki çizgilere ve çenenize çok hafif olmak kaydıyla açık renkli bir kapatıcı uygulayın ve bu bölgeleri aydınlatın. Saçlarınızı sıkı vaziyette topladıysanız yani dipleri görünüyorsa saç diplerinizle yüzünüz arasında ton farkı kalmamasına dikkat edin. Far seçiminde elbisenizin rengine uygun renklerde seçebilirsiniz.

gece göz makyajı

Gece makyajı için gözlerde lacivert, siyah ve gri tonları da harika bir alternatiftir. Göz makyajınızda muhakkak farınızdan 2 3 ton koyu gölgelendirme yapmalısınız. Göz pınarlarınıza hafif sedefli ten renginde bir far uygularsanız böylece daha parlak bakışlara sahip olabilirsiniz. Mat siyah bir göz kalemini gözünüzün altına, ve gözünün üstündeki iç kısıma uygulayın. Gece makyajında çarpıcı bir görünüm elde etmek için takma kirpik kullanabilirsiniz. Kirpik diplerinize eyeliner uygulayın ve takma kirpiklerinizi dikkatlice yerleştirin. Tek tek uygulanan takma kirpiklerin daha doğal görüneceğini unutmayın. Rimelinizi sürerek kendi kirpikleriniz ve takma kirpiklerinizi iyice karıştırın. Kaşlarınızı taradıktan sonra kaş kalemi ya da kaş farıyla kaşınızı şekillendirin ve belirginleştirin. Koyu bir göz makyajı tercih ediyorsanız allığınızı çok koyu uygulamamalısınız. Koyu yapılan göz makyajında açık ve doğal tonlarda ruj tercih edebilirsiniz. Açık pembe, şeftali, pudra tonlarında bir ruj kullanabilirsiniz. Ruj yerine dudaklarınızı sonra dudak kalemi ile boyayıp hafif bir parlatıcı da sürebilirsiniz. Göz makyajınız parıltılı değilse renkli parlatıcılar kullanabilirsiniz. Eğer koyu tonlarda bir ruj kullanmak istiyorsanız göz makyajınızı daha hafif tutmayı deneyin. Son olarak sprey makyaj sabitleyicinizi sıkmayı unutmayın ki gece boyunca makyajınız kalıcı hale gelsin.

Gece makyajı örnekleri

Aşağıdaki 3 gece makyajı örnekleri size fikir verebilir.

gece makyajı nasıl yapılır
gece makyajı

gece makyajı örneği


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir