Diyet

South Beach Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

İlkbahara girer girmez pek çok kişide diyet ve spor yapma telaşı başlar. Yaza girerken fit görünmek ve bikiniyi en iyi şekilde taşımak için siz de kolları sıvadıysanız Amerika’da çok popüler olan South beach diyeti ilginizi çekebilir. Hollywood yıldızlarının da yaptığı bir diyet olan South beach diyeti hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlıyor. Egzersiz ile harika sonuçlar alabileceğiniz bu diyeti egzersiz yapmadan uygularsanız 2 haftada 6 kilo kadar verebilirsiniz. Özellikle bel ve göbek bölgesindeki yağları yakan bu diyeti doğru şekilde ve istikrarlı şekilde uygularsanız ince bir görünüme kavuşabilirsiniz. Düşük karbonhidrat içeren South beach diyeti 3 evreden oluşuyor.

South Beach Diyeti Nasıl Yapılır?

Diyetin birinci evresinde 2 kilo kaybetmek amaçlanıyor. Kilonuza göre birinci evreyi 1 ile 15 gün arasında devam ettirebilirsiniz. Açlığını kontrol altına almak amacıyla bu evrede karbonhidrat içeren besinleri en aza indirmeniz gerekiyor. Yağsın protein, baklagiller, nişasta içermeyen sebzeler tüketebilirsiniz.

İkinci evre ise 15.günden sonra başlıyor. Birinci evredeki beslenme düzeninize devam ederken ikinci evrede düşük karbonhidratlı besinler ve kepekli tahıl ürünleri de tüketilebiliyor. Bu evreyi de başarıyla tamamlarsanız haftada 1 kilo vererek ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

Hedef kilonuza ulaşmanız diyetin ikinci evresinin bittiği anlamına gelir. Üçüncü evre, verdiğiniz kiloları korumak için yapılır. Birçok besin için serbest olsanız da aynı beslenme düzenini hemen hemen uygulayarak kilo kontrolü sağlayabilirsiniz. Bu evrede hafif egzersizler de yapabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir