Diyet

Kalsiyum Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Çok yediğiniz bir gün bunun pişmanlığını yaşarken ertesi gün diyeti ile aldığınız kalorilerden kurtulabilir ve hatta kilo verebilirsiniz. Bir ertesi öğün ya da ertesi gün diyeti olan kalsiyum diyetinin amacı tam da bu. Fit olma ya da kilo verme maceranızda başarıyla ilerlemek isterken arada bir iradenize yenik düşüyor ve birkaç kilo alıyorsanız kalsiyum diyeti ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Kalsiyum Diyeti

Kalsiyum, vücudumuz için son derece önemli bir elementtir. Kalp ritmini düzenlemek, kemikleri güçlendirmek, kanı pıhtılaştırmak, kasları güçlendirmek, dokuları canlandırmak gibi birçok işlevi vardır. Tüm bu işlevlerin yanı sıra zayıflamaya da yardımcı oluyor. Yüksek kalsiyum içeren diyet ile dilediğiniz kadar kilo kaybedebilirsiniz. Kalsiyum diyetinde süt, ayran, peynir, yoğurt gibi süt ve süt ürünlerini bolca tüketebilirsiniz. Süt ürünleri kalsiyum içermesinin yanı sıra doygunluk hissiyatı da verdiği için diyeti kolaylaştırır. Süt ve süt ürünlerinin yanı sıra kalsiyum diyetinde somon, badem, ceviz, brokoli, ıspanak, kurubaklagiller, sardalya ve hamsi gibi diğer yiyecekleri de tüketebilirsiniz.

Tıpkı diğer diyetlerde olduğu gibi yağlı, baharatlı besinler, tatlılar ve hamur işleri bu diyette de yasak. Yasaklı yiyecekler yediğiniz günün ertesinde ya da öğünün ertesinde yüksek kalsiyumlu besinler tüketerek kalori miktarını dengeleyebilir ve kilo verebilirsiniz. Örneğin ara öğünlerde badem ve süt tüketebilir, öğle yemeklerinde ıspanak yemeği ve yoğurt yiyebilir, kahvaltıda peynir ve süt tüketebilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir