Diyet

Karpuz Diyeti İle Kış Kilolarını Yok Edin

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yaz meyveleri arasında en sevilenlerden biri hiç kuşkusuz karpuzdur. Hem serinleten, hem doyurucu, hem tatlı ihtiyacını karşılayan karpuzu diyetinizde kullanmaya ne dersiniz? Kış aylarında hem hareketsizlik hem de fazla yemek yemek yüzünden kilo alabiliriz. Yaz geldiğinde ise yazlık kıyafetlerimizin dar olduğunu fark ederiz. İşte kış boyu aldığımız kiloları vermek için bir yaz meyvesi olan karpuzdan yardım alıyoruz. Bir ayda yaklaşık 7-8 kilo verdiren karpuz diyeti için hazır mısınız?

Karpuz bol su içeren bir meyve olduğu için vücudumuzun ihtiyaç duyduğu suyu  da sağlar. Sabah, öğle, akşam tüketilebilen bir meyve olduğu için de diyet yapmakta hiç zorlanmayacaksınız. Sabah light peynir, tam buğday ya da çavdar ekmeği ve bir dilim karpuz ile hafif bir kahvaltı yapabilirsiniz. Öğle arasında karpuz, 2 dilim kepek ekmek ve zeytin tüketebilirsiniz. Yine ara öğünde bir buçuk karpuzu tek başına tüketmeniz yeterli. Akşam yemeğinde ise sebzeli salata, tavuk göğsü, tam buğday ekmeği gibi sağlıklı yemekler tercih edebilirsiniz.

Bir hafta boyunca bu diyeti uygulayarak sağlıklı bir şekilde kilo kaybedebilirsiniz Elbette karpuz diyeti gibi diyetleri 10 günden fazla yapmamanızda da fayda var. Diyetinizi egzersiz ve spor ile desteklerseniz kilo kaybınız daha da artabilir. Karpuz şeker içeren bir meyve olduğu için bu diyet süresince tatlı besinleri tüketme ihtiyacınız da en aza inecektir.

 


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir