Cilt Bakımı

Siyah noktalardan kurtulmak için en iyi 5 ürün

tarafından tarihinde yayınlandı.

Siyah nokta oluşumu genelde burunda ve yüzün yağlı olan bölgelerinde meydana gelir. Sayıca az olduğu zaman pek sorun gibi gözükmesede, siyah nokta sayısı arttıkça kötü ve rahatsız edici bir hal alıyor.Siyah noktalar için evde uygulayabileceğiniz çeşitli maske ve bakım kürleri var. Siyah noktalar için evde kendi başınıza yapabileceğiniz maskeleri merak ediyorsanız, Siyah nokta maskesi nasıl yapılır? başlıklı konumuz bu konuda eminim size yardımcı olacaktır.

Yüzde oluşan siyah noktalar bir anda meydana gelmediği gibi bir anda da yok olmaz. Siyah noktalardan kurtulmak biraz sabır,emek ve bakım isteyen bir iştir. Siyah noktalardan kurtulmanın en önemli adımı cildinizin temizliğine dikkat etmekten ve bakımını aksatmamaktan geçer.

yüz bakımı

Siyah nokta giderici ürünler

Özellikle kış aylarında cildin nemsiz kalması, gerekli nemlendiricilerin ve bakım ürünlerinin kullanılmaması ile artış gösteren siyah noktalardan nasıl kurtulacağınızı merak ediyorsanız, bu konu sizin için harika bir kaynak olacak. Bugün sizlere siyah nokta giderici ürünler hakkında bilgi vereceğim. Bu ürünleri rahatlıkla kullanabilir ve büyük ihtimalle siyah nokta sorununuzu çözeceğine emin olabilirsiniz.

Sizi daha fazla bekletmeden, siyah nokta giderici ürünler ile ilgili listemize başlıyoruz!

Clinique Exfoliating Scrub

Siyah nokta giderici ürünler arasında en başarılı olanlardan birisi olan Clinique Exfoliating Scrub ; Yağlı ciltler için harika bir bakım ürünüdür. Siyah noktalardan kurtulmak için en iyi ürünlerden birisidir. Tabi ki yaptıkları bununla sınırlı değil. Cildinizi temizleyerek gözenekleri açar ve tıkanmaları engeller. Ayrıca cildinizi ferahlatarak cildinizi taze tutar.

Clinique Siyah nokta giderici

Glamglow SuperMud Maske

Gerçekten harika bir ürün. Ciltteki siyah noktaları giderdiği gibi sivilceli ciltler içinde gerçekten inanılmaz bir bakım ürünü. Ciltteki yağları emerek cildin hava almasını ve temizlenmesini sağlar. Glamglow SuperMud maskenin siyah noktaları giderdiği, sivilceli ciltlere iyi geldiği ve cildi temizlediği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Eğer siyah noktalardan ve sivilcelerden kurtulmak için mücadele ediyorsanız bu ürün tam olarak ihtiyacınız olan çözümü sunuyor.
glamglow supermud maske

Neutrogena Visibly Clear Siyah nokta giderici

Siyah nokta giderici ürünler arasında en ucuz ve en etkili ürünlerden birisidir. Piyasada 10 – 17 Türk lirasına bulabileceğiniz bu ürün,Siyah noktaların azalmasına yardımcı olduğu gibi içindeki arındıcılar sayesinde siyah noktaların ana sebebi olan tıkalı gözenekleri yağ ve kirden temizler. Ürünü kullandıktan sonra etkisi 3 hafta kadar sürer. Ürün hakkında bilmeniz gereken en önemli bilgi ise, siyah noktaları 3 hafta sonrasında uzun süreli olarak azalttığı veya yok ettiği kanıtlanmıştır.
Neutrogena Visibly Clear Siyah nokta giderici

Dermalogica Overnight Clearing Siyah nokta giderici jel

Cildi arındırmaya ve temizlemeye yarayan bu harika jel, siyah noktaları azalttığı gibi sivilceleri ciltler için de kullanabileceğiniz harika bir üründür.İçinde bulunan doğal çay ağacı sayesinde cildinizi ferahlatır ve rahatlatır. Ayrıca içinde bulunan Çayır Melikesi de sivilce oluşumuna sebep olan şeyleri cildinizden arındırır.Kullanımı diğer ürünlere göre biraz daha zor olabilir.Çünkü diğer ürünler gibi cildinizde 10-15 dakika tutup temizlemiyorsunuz. Tüm gece boyunca yüzünüzde kalması gerekiyor ve sabah kalktığınızda cildinizi temizlemeniz gerekiyor. Dermalogica Overnight Clearing Gel ile ilgili bir diğer dejavantaj ise fiyatı. Piyasada 220 – 260 TL arasına satılıyor. Ancak buna değer mi diye soracak olursanız kesinlikle değer!

Dermalogica Overnight Clearing Siyah nokta giderici jel

Murad T-Zone Pore Refining Serum – Siyah Nokta giderici bakım serumu

Cildinizdeki gözenekleri temizleyerek siyah nokta probleminizi büyük ölçüde çözecek bir bakım ürünüdür. Özellikle karma bir cilt tipine sahipseniz bu ürünü kullanmanızı tavsiye ederim.Çünkü cildinizde bulunan yağlı ve kuru bölgeleri dengeleyerek yağın meydana getirdiği cildin parlama problemini engeller ve ekstra bir bakım sağlar. Piyasada 130-180 TL arasına satılmaktadır.

Murad T-Zone Siyah Nokta giderici bakım serumu

Siyah nokta giderici ürünler arasında en faydalı ve kanıtlanmış 5 harika cilt bakım ürününü inceledik. Umarım bu yazımız siyah nokta probleminden kurtulmanıza yardımcı olacak ürünü seçmenizde yardımcı olmuştur. Cilt bakımı ile ilgili ihtiyacınız olacak diğer bilgiler için cilt bakımı kategorimizi incelemenizi öneririm.


3 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir