Tırnak Bakımı

Sıcak Yağ Kürü ile Güçlü Tırnaklar

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kuruyan ve sertleşmiş tırnak etleri, soyulan ve kırılan tırnaklar birçok kişinin ortak sorunu. Doğru tırnak bakımı ile tüm bu sorunlarda kurtulabilir ve tırnaklarınızın çok daha güçlü ve pürüzsüz hale gelmesinin önünü açabilirsiniz. Sıcak yağ bakımı, tırnak etlerinizin yumuşamasını s ve tırnaklarınızın çok daha güzel görünmesini sağlar.

Peki sıcak yağ bakımı nedir ve nasıl yapılır?

Tırnaklar en az cildimiz kadar bakıma ihtiyaç duyar. Sıcak yağ bakımı da tırnaklar için en iyi bakımlardan biridir. Sayısız faydası bulunan yağlar ile tırnaklarınız beslenir, kaybettiği nemi yeniden kazanır, yumuşar ve pürüzsüz hale gelir. Tırnaklarınız bakımlı olduğunda ise sürdüğünüz oje çok daha güzel görünür.

Doğal yağlar ile yapabileceğiniz sıcak yağ bakımı için ihtiyacınız olan malzemeler ise şunlardır;

  • Hint yağı
  • Ayçiçeği yağı
  • Tatlı badem yağı
  • E vitamini kapsülü
  • Zeytinyağı
  • Çay ağacı yağı

Bir kap içerisinde bu yağların hepsini karıştırın. Daha sonra mikrodalga fırınında 30 saniye kadar ısıtın. Eğer evinizde mikrodalga fırın yoksa benmari usulü ile de bu yağları ısıtabilirsiniz. Yağları kaynatmanız gerekmez. Yalnızca ılık hale gelene kadar ısıtmanız yeterlidir. Ellerinizi yakmayacak kadar ısındığında kabın içine tırnaklarınızı daldırabilirsiniz. Yağlar soğuyana kadar yaklaşık 30 dakika tırnaklarınızı bu yağların içinde bekleyin.

Eğer tırnak etlerinizin yeterince yumuşamadığını düşünüyorsanız yağları tekrar ısıtarak yeniden içinde bekletebilirsiniz. Tırnaklarınızı beklettikten sonra yağı ellerinize masaj yapmak için de kullanabilirsiniz. Bu şekilde el bakımınızı da yapmış olursunuz. Bakım bittikten sonra ellerinizi soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Ellerinizi iyice kuruladıktan sonra iyi bir nemlendirici losyon ile nemlendirmeyi de ihmal etmeyin. Bu sıcak yağ bakımını haftada iki kez yaparak tırnaklarınızın her zaman bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Sıcak yağ bakımı tırnaklarınızın dokusunun iyileşmesini sağlar. Tırnaklarınız güçlenir ve böylece darbelere ya da kimyasallara maruz kaldığında kolayca kırılmaz. Tırnaklarınız bu yağ bakımı ile çok daha hızlı uzamaya başlar. Düzenli olarak oje sürüyorsanız tırnaklarınız zamanla yıpranır ve sararır. İşte haftada iki kez bu bakımı uygularsanız bu sorunu da ortadan kaldırmış olursunuz. Bu tür bakımların etkisini ancak düzenli olarak yaptığınızda göreceğinizi de unutmayın.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir