Tırnak Bakımı

Ebru ve Mermer Desenli Tırnaklar Nasıl Yapılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Tırnak sanatı anlamına gelen nail art son zamanlarda çok daha çeşitli hale geldi. Dekorasyondan moda dünyasına kadar her alanda popüler olan mermer deseni ve ebru deseni şimdilerde nail art dünyasında da yükselişte. Siz de tırnaklarınızda farklı şekiller görmekten hoşlanıyorsanız mermer ve ebru desenli tırnaklara sahip olabilirsiniz. Nasıl mı? İşte ebru ve mermer desenli tırnak yapımı.

Nail art ile herhangi bir desen yapmadan önce tırnaklarınıza manikür yapmayı ihmal etmeyin. Desenlerin daha iyi görünmesi için takma tırnak da kullanabilirsiniz. Tırnaklarınızın uzun olması da bu desenlerin şık durması için idealdir. Gelelim bu desenlerin yapımına.

Mermer Desenli Tırnak Yapılışı

Marble tırnaklar da denen mermer desenli tırnaklar için birkaç farklı yöntem kullanabilirsiniz. Sünger kullanarak kolayca mermer deseni yaratabilirsiniz. Süngerin yanı sıra poşet ve ebru tekniği de kullanabilirsiniz.

Öncelikle mermer desenini hangi renklerle oluşturacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Genellikle gri ve siyah tonları tercih edilir. Öncelikle zemini oluşturmak amacıyla tırnaklarınızın tamamına beyaz renk oje sürün. Daha sonra süngerin üzerine gri ojeyi damlatın ve tırnağın üzerine küçük dokunuşlarla leke oluşturun. Daha sonra ince bir fırça ile siyah ojeyi alıp küçük çizgiler yaparak mermer damarlarını çizin. Mermer desenine ulaştıktan sonra bir parlatıcı sürerek ojenin kalıcılığını arttırmalısınız.

Poşet ile yapılan mermer deseni ise sünger aşamasını poşet ile yapmayı gerektiriyor. Gri ya da siyah leke görünümlerini poşet ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Mermer görüntüsünü vermek için fazla uğraşılmamış gelişigüzel lekeler oluşturmaya özen gösterin.

Ebru Desenli Tırnak Yapılışı

Bir diğer nail art şekli ise ebru deseni. Bunu yapmak için öncelikle bir kabın içine su koyun ve dilediğiniz ojeden bir damla suya damlatın. Birkaç rengi de bir araya getirebilirsiniz.

Daha sonra ebru sanatındaki gibi kürdan ile ojelerin rengini karıştırın ve şekil verin. Bu işlemden sonra ise tırnaklarınızın üzerine gelecek şekilde elinizi suya sokun. Birkaç dakika bekletin ve daha sonra parmaklarınızı suyun içinden çıkartın. Kürdan ile parmaklarınızın etrafındaki ojeleri temizleyebilirsiniz. Üzerine koruyucu oje sürerek kalıcılığını arttırabilirsiniz.

Desenli Nail Art Örnekleri

İşte sizin için seçtiğimiz en güzel ebru ve mermer desenli nail art örnekleri.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir