Tırnak Bakımı

Ojenin Kalıcı Olması İçin Pratik Yöntemler

tarafından tarihinde yayınlandı.

Ellerin güzelliği kadınlar için son derece önemlidir. Bakımlı ellerin yanı sıra ojelerle bu güzelliği sağlamak mümkün. Farklı ojeler kullanmayı seven kadınlar için en büyük problemlerden biri de ojelerin çabuk çıkıyor olması. Eğer siz de ojelerinizin daha kalıcı olmasını ve gün içinde dayanıklı olmasını istiyorsanız sizin için harika önerilerimiz var.

Oje Nasıl Daha Kalıcı Olur?

Sürdüğünüz oje ertesi gün parlaklığını yitiriyor ve köşelerden çıkmaya başlıyorsa sizin de kalıcı olması için öneriye ihtiyacınız var demektir. Yapabileceğiniz ilk şey oje sürmeden önce tırnak bakımı yapmaktır. Bunun için iyi bir manikür yapmalısınız. Tırnaklarınızın yüzeyi pürüzsüz olmalı ve kütiküllerden arınmış olması gerekir. Kısa bir sürede tırnak etleriniz çıkmaya başlıyor ve ojenin görünümünü etkiliyorsa iyi bir manikür yapılmamış demektir. Tırnaklarınız soyuluyorsa, çabuk kırılıyorsa, sert ve kuruysa ojenin kalıcı olması da beklenemez. Bu açıdan tırnak bakımına özen göstermenizde fayda var.

Ojenizin daha kalıcı olması için ojeden önce baz kullanabilirsiniz. Ancak bazı ojeler iki kat sürüldüğü için bazı kalın sürmemelisiniz. Bu açıdan tüm katmanları ince sürmeye dikkat etmelisiniz. Kalın sürülen baz ve ojeler şişer ve çok kolay bir şekilde tırnağınızdan soyulur. Oje sürdükten sonra koruyucu bir oje ya da şeffaf oje sürerek rengin daha parlak kalmasını sağlayabilirsiniz. Eğer ojeden ve koruyucudan sonra son kat olarak tırnak uçlarına yatay bir şerit çekerseniz tırnak uçlarında daha az soyulma gerçekleşir. Sürdüğünüz oje her ne kadar kısa bir sürede kurusa da yıpranmaya müsaittir. Bu açıdan ojenizi sürdükten 12 saat içinde sıcak suyla veya kimyasal ile temas etmemeye özen göstermelisiniz. Eğer sıcak suya girmek zorundaysanız eldiven kullanabilirsiniz. Tırnak kenarlarındaki kütiküller de ojenin kötü görünmesine sebep olur. Bu açıdan tırnak nemlendirici kullanabilirsiniz.

Kullandığınız ojenin de kalıcılık anlamında yeterli olması önemlidir. Çok uzun süre kullandığınız, bozuk ojeleri kullanmamanızda fayda var. Bu ojeler hem tırnaklarınıza zarar verir hem de kalıcı olmaz. Kalıcılığı yüksek, kaliteli ojeler kullanmaya özen gösterin. Açık renkli ojeler kalıcılık anlamında çok daha başarılıdır. Eğer seyahate çıkıyorsanız koyu renkler yerine açık renkleri tercih ederek kalıcılığı arttırabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir