Makyaj Teknikleri

Selfie Makyajı Nasıl Yapılır? Selfie Çekimi İçin Makyaj Önerileri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Akıllı telefonlarla birlikte hayatımıza giren selfie, tüm çılgınlığıyla devam ediyor. Telefonun ön kamerası ile çekilen bu fotoğraflar çeşitli sosyal medya hesaplarında yayınlanıyor. En güzel selfieye sahip olmak ise artık adeta bir yarış haline geldi. Peki ama aynada kendinizi güzel gördüğünüz halde fotoğrafınızı çektiğinizde aynı görüntüyü yakalayamadığınızı fark ettiniz mi? İşte selfielerinizde kusursuz görünmeniz için uygulayabileceğiniz birkaç makyaj tüyosu..

Selfie Makyajı Nasıl Yapılır?

Öncelikle fotoğraf çekiminde cildinizin görünümü önem taşır. Bu açıdan cilt makyajınıza ekstra özen göstermelisiniz. Gündelik hayatınızda çok fazla kullanmıyor olsanız da selfie için mutlaka kullanmanız gereken bir ürün var; Primer. Fondöten öncesi sürülen bir makyaj bazı olan primer, cildinizi makyaja hazırlamasının yanı sıra mat bir görünüm kazandırır. Primer uyguladıktan sonra fondöten cildinize hem daha kolay yayılır hem de çok daha güzel görünür. Selfienizde yüzünüzün parlamasını istemiyorsanız matlaştırma özelliği bulunan primer ürünlerinden de kullanabilirsiniz.

kaş makyajı

Yüz güzelliğini büyük ölçüde etkileyen kaşlar, doğru şekle sahip olduğunda kusursuz bir makyaj için her şey hazır demektir. Selfienizde muhteşem görünmek için kaşlarınızı belirginleştirmeli ve herhangi bir boşluk varsa kaç farı yardımıyla doldurmalısınız. Bu şekilde kaşlarınızın şekli daha belirgin olur ve yüz ifadeniz çok daha çekici ve canlı bir görünüme kavuşur.
selfie makyajı

Birçok oyuncunun tercih ettiği HD fondötenler fotoğraflarda güzel çıkmak için de gerekli. Özel bir davete gidiyorsanız veya bol selfie çekeceğiniz bir ortamda bulunacaksanız bu tür bir fondöten kullanmanız yerinde bir tercih olur. HD fondötenler harika bir kapatıcılığa sahip olduğundan nerdeyse filtre bile kullanmanıza gerek kalmaz.

selfie için makyaj

Cilt makyajınızı bitirdikten sonra bir transparan pudra ile hem makyajınızı sabitleyebilir hem de mat bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak pudra kullanımını biraz abartırsanız selfielerinizde birkaç yaş yaşlanmış gibi görünebilirsiniz. Matlaştırıcı pudralar yüzünüzü çok kuru ve cansız gösterebilir. Bu açıdan çok hafif bir transparan pudra uygulaması yeterli olacaktır.
göz ve dudak makyajı

Selfielerde güzel görünmenin altın kuralı ise göz ve dudak makyajıdır. Ne kadar belirgin makyaj yaparsanız o kadar güzel görünürsünüz. Bu açıdan bir eyeliner ile harika bir göz makyajı yapabilir ve bordo, mürdüm gibi koyu renklere sahip bir rujla dudaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir