Makyaj Teknikleri

Beyaz Ten ve Sarışınlar İçin Harika Makyaj Önerileri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Beyaz tenli ve sarı saç rengin sahip olanlar, makyaj konusunda diğer insanlara göre biraz daha farklı bir yol izlemeli. Sarışınlara makyajda her ton gitmeyebilir ve sizi solgun ya da fazla abartılı bir görünüme ulaştırabilir. Bu açıdan belli renk tonları benimsemek ve ona göre makyaj yapmak oldukça önemlidir. Karamel, buğday sarısı ya da platin sarısı gibi saç renklerine sahipseniz, sizin için harika makyaj tüyolarımız var.

Fondöten seçimi her türlü saç ve cilt renginde önem taşır. Ancak sarışınların bu konuya ayrıca bir özen göstermesi gerekir. Cildinizin hem pürüzsüz hem de canlı görünmesi için ten renginize uyumlu bir fondöten seçimi yapmalısınız. Cilt alt tonunuza göre ve elbette cilt tipinize uygun bir ürün seçerseniz kusursuz makyaja ulaşabilirsiniz. Föndöten seçerken mutlaka boynunuzda deneme yapmalısınız. Böylece yüzünüze en yakın yerde deneme yaparak doğru tonu bulabilirsiniz. Kesinlikle elinizin üstünde ya da bileğinizde deneme yapmayın. Çünkü yüzünüze göre elinizin renk tonu daha koyudur.

Gelelim göz makyajına. Göz makyajı için renk seçerken de mutlaka ten renginizle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Sarışınlar için en uygun göz makyajı kesinlikle toprak, kahve ve de altın tonlarıdır. Gece davetlerinde koyu renkli göz makyajı yaparak da hoş görünebilirsiniz. Siyah eyeliner kullanmamanızda fayda var. Bunun yerine gri ya da kahve eyeliner seçimi yapabilirsiniz. Böylece daha yumuşak bir göz makyajına ulaşırsınız.

sarışınlar için ruj makyajı

Sarışınların en büyük avantajı, her türlü rujun çok yakışmasıdır. Ancak özellikle kırmızı ruj rengi, sarışınlarda harika bir görünüm oluşturuyor. Aynı şekilde pastel tonları da tercih edebilirsiniz. Ancak çok fazla nude ve dudak rengi rujlar sizi biraz solgun gösterebilir.

Allıklar, solgun görünmeyi engellemek için en iyi makyaj malzemesidir. Siz de sarışınlığınızı avantaja dönüştürerek pembe ya da şeftali tonlu allıkları kullanabilirsiniz. Bronzer kullanarak da yüzünüze gölge verebilirsiniz. Böylece daha sağlıklı ve canlı bir görünüm kazanırsınız.

Göz makyajınızda sedefli ya da gümüş, parıltılı farlar tercih etmemenizde fayda var. Simsiyah göz makyajı yerine de koyu gri rengiyle göz makyajı yapabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir