Makyaj Teknikleri

Cate Blanchett’in Makyaj Sırları

tarafından tarihinde yayınlandı.

En son Carol filmi ile gönülleri fetheden, dimdik duruşu ile kadınları cesaretlendiren Cate Blanchett, yaptığı makyaj, yüzünün doğallığı ve pürüzsüzlüğü ile de dikkatleri yine üzerine çekiyor. Yabancı bir dergiye verdiği röportajda “Elizabeth: Altın Çağ” filminde rol alırken, saçlarını kazıtmak zorunda kaldığını ve kirpiklerini beyaza boyattığını anlatıyor. Görüldüğü üzere Cate Blanchett, risk almayı seviyor. Birçok filmde rol alan oyuncu, zorlu ve yoğun şartlar altında dahi cildinin pürüzsüzlüğünü korumayı başarmış. Tabi, bunu başarmak oldukça güç ama imkansız değil. Makyajını nasıl yaptığını yine yabancı bir dergiye verdiği röportajda gayet açık bir şekilde anlatmış. Hatta ürün isimleri vererek, kendi kullandığı markaları diğer kadınlarla da paylaşıyor.

Cate Blanchett carol makyajı

Cate Blanchett’in Makyajı

Bazı filmlerinde makyajsız oynamayı dahi teklif eden Cate Blanchett’in aslında ağır makyaj ve makyaj ürünlerini sevmediği anlayabiliriz hatta filmlerinde ki sadeliğinden ve özel yaşamınıza dair fotoğraflardan da gözlemleyebiliriz. Özel yaşamını yansıtan fotoğraflara bakarsanız, Blanchett’in çoğu fotoğrafta objektiflerin karşısına geçerek makyajsız poz verdiğini görebilirsiniz. Cate Blanchett’ten anlaşılacağı üzere, düzenli bir cilt bakımı makyajdan daha önemli ve gereklidir.

Cate Blanchett carol makyajı yapılışı
Blanchett’in nasıl makyaj sevdiği konusunda tahmin yürütmek gerekirse şüphesiz li nude makyaja daha yakın durmaktadır kendisi. Küçük dokunuşlarla adeta profesyonel bir makyaj ve sadelik yaratıyor. Makyaj ile sadeliği birleştiren nude makyaj, fotoğraflarda da görüldüğü gibi Cate Blanchett’in sevdiği makyaj çeşitlerinden biri.

Cate Blanchett makyaj
Armani gibi büyük bir markanın reklam panolarına da poz veren güzel oyuncu, enerjisini daima koruyor. Daha önce kullandığı bazı cilt bakım ürünleri markaları için de poz veren Blanchett, Armani için de gözde oldu.

Cate Blanchett

Cate Blanchett bazı dergilerde hangi ürünleri ne zaman ve nerede kullandığını detaylı olarak anlatıyor. Her defasında cilt bakımına vurgu yapan oyuncu, düzgün bir cilt bakımı olmadan makyajın yararlı ve işe yarar olmayacağını savunuyor.
Siz de internet üzerinden Cate Blanchett’in makyaj çantasını araştırıp bu bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir