Saç renkleri

Şarap Kırmızısı Saç Renkleri ve Tonları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Saç renginizi değiştirmeyi mi düşünüyorsunuz? Şarap kırmızısı saç rengini denemeyi hiç düşündünüz mü? Bu yazımızda sizlere şarap kırmızısı saç renkleri ve tonları ile ilgili örnekler vereceğim. Ama önce şarap kırmızısı saç rengi ile ilgili ufak bilgiler vermek istiyorum.

Şarap Kırmızısı Saç Renkleri

Şarap kırmızısı saç renginin bence en büyük özelliği ışıkta parlayarak daha canlı bir renge kavuşması ve böylece daha dikkat çekici bir renk alması. Eğer yeni saç rengi arıyor ve dikkat çekici gözükmek istiyorsanız size önerebileceğim ilk renk şarap kırmızı saç rengi olacaktır.

kadife kırmızısı saç rengi

Her saç renginde olduğu gibi şarap kırmızısı saç renginin de birçok farklı tonu mevcut. Aralarından seçim yapmak tamamen size kalmış. Birbirinden güzel şarap kırmızısı saç rengi tonlarından birini seçmeye hazırsanız ilk tonumuzla konumuza başlıyoruz.

Kadife Kırmızısı Saç Rengi

Açık sarap kızıl saç tonlarından birisi olan bu saç renginin en önemli özelliği neredeyse bütün cilt tonları ile uyumlu olmasıdır. Eğer dikkat çekmek ve şık bir hava yaratmak istiyorsanız ilk tercihiniz kadife kırmızısı saç rengi olmalıdır.

kadife kırmızıs saç tonu

Kadife kırmızısı saç rengi ile ilgili ufak bir ipucu vermek istiyorum.Hepinizin bildiği gibi parlak saç renkleri diğer renklere göre çok daha hızlı akar ve ilk baştaki rengini kaybeder. Düzenli parlatıcı ve koruyucu bakımlar yaparsanız bu tarz problemlerle karşılaşmadığınız gibi saçınızın rengi daha parlak ve güzel bir hal alacaktır.

Böğürtlen Kırmızısı Saç Rengi

bögürtlen kırmızısı saç rengi

Böğürtlen kırmızısı saç rengi kırmızının bir çok alt ve üst tonunu barındıran bir saç rengidir. Bu yüzden de her cilt tonu ile uyumludur. İçinde bir çok ton barındırdığı için kıvırcık ve dalgalı saçlarda çok daha hoş durur. Ancak dalgalı ve kıvırcık saçlarda boya daha hızlı akar. Maalesef bu durum böğürtlen kırmızısı saç renginde de vardır.Bunu engellemek için düzenli olarak saç maskeleri uygulayabilir ve rengini korumasını sağlayabilirsiniz.

Kızıl Kahve Saç Rengi

kızıl kahve saç rengi

Orta ve daha koyu cilt tonuna sahip kadınların kullanabileceği bir saç rengi olan kızıl kahve saç rengi özellikle kalın telli ve hacimli saç tiplerinde kendini daha iyi gösteriyor.

Caberne Şarap Kırmızısı Saç Rengi

Caberne Şarap Kızıl Saç Rengi
En şık şarap kızıl saç renklerinden birisi olan bu ton özellikle kıvırcık ve dalgalı saçlarda kendini belli eder. Bütün cilt tonları ile uyumludur ancak açık tenli kadınlar üzerinde kendini çok daha fazla belli eder.

Kızılcık Saç Rengi

Kızılcık saç Rengi
Saç diplerinde kızılcık rengi yani daha koyu olan bu ton, saç uçlarına doğru biraz daha açık bir renk alır.Elde etmesi zor bir renk değildir ve günlük kullanım için çok uygun ve dikkat çekici bir renktir.

Melanj Saç Rengi

Melanj saç Rengi

Bu saç renginde kırmızının her tonu bulunmaktadır. Sıcak bakır tonlarından, soğuk menekşe tonlarına kadar bir çok tonu barındıran şık bir saç rengidir.

Ahududu Saç Rengi

Ahu dudu saç rengi

Son derece parlak ve açık bir saç rengi olan ahududu saç rengi son derece dikkat çekici ve kendini belli eden bir saç rengidir.

Tarçın Saç Rengi

tarçın saç rengi

Eğer hem dikkat çekici hem de doğal bir renk arıyorsanız tarçın saç rengi tam da aradığınız ton.

Eğer saç renginizi kızıl ve şarap kırmızısı tonlarına boyamayı düşünüyorsanız yukarıdaki tonlar, şarap kırmızısının en çok tercih edilen ve en güzel tonlarıdır. Eğer hala yeni saç renginize karar veremediyseniz saç renkleri sayfamızı inceleyerek diğer önerilerimizi görebilirsiniz.


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir