Soru-Cevap

Saçları Nemlendirmek İçin Nasıl Bir Maske Önerirsiniz?

tarafından tarihinde yayınlandı.
Elif Sormuş

Merhaba saçlarım son 2 aydır inanılmaz mat ve kuru duruyor. Saçlarımı nemlendirmek için nasıl bir bakım yapabilirim? Yardımcı olur musunuz?

Cevap

Merhaba. Saçları nemlendirmek için düzenli olarak yoğun bakım kremleri ya da saç maskeleri ile beslemeniz gerekir. Saçlarınıza doğal bir maske uygulamak istiyorsanız avokado ve zeytinyağı kullanabilirsiniz. Avokadoyu püre haline getirerek, bir yemek kaşığı saf zeytinyağı katıp saç diplerinize ve saç uçlarına bakım yapmak için kullanabilirsiniz.

Kullanacağız zeytinyağının mutlaka saf olması gerekir. Sadece zeytinyağı ile haftada bir gün bakım yapabilirsiniz. Bir çok markanın saç bakım maskelerini bulabilirsiniz ve bunları da tercih edebilirsiniz. Önemli olan düzenli olarak saç bakım rutininizi sürdürmenizdir. Saçlarınıza maske uygularken saç diplerine en az 3 dakika masaj yapmalısınız. Masaj sonrası saçlarınızı tutam tutam hafifçe köklerinden çekerek, saç köklerinin uyarılmasını sağlamalısınız.

Bu uygulamaları yaptığınızda saçlarınız daha sağlıklı ve güçlü uzayacaktır. Ayrıca parlak ve canlı görünmesini de sağlayabilirsiniz. Uçları çok yıpranmışsa mutlaka kestirin. Gereksiz bir şekilde karışıp yapılanabileceğinden kestirmeniz daha sağlıklı olacaktır. Dilerseniz badem yağı, Hint yağı ve yılang yılang yağlarını karıştırarak da aynı şekilde uygulayabilirsiniz. Mutlaka her hafta bir günü saç bakımına ayırın.

soru-sor


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir