Soru-Cevap

Saç Düzleştirici İle Neler Yapabilirsiniz?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Saç düzleştiricinizi sadece saçınızı dümdüz etmeye yarayan bir alet olarak görüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Ufak bir kaç tüyo ile saç düzleştiriniz sayesinde yapabileceklerinize inanamayacaksınız bile. İşte size tüm bildiklerinizi unutturacak Bir Saç Düzleştirici İle Neler Yapılır yazısı.

Öncelikle saç tipinize uygun bir saç düzleştiricisi seçmekle işe başlayan. Eğer çok ince saç tellerine sahipseniz kalın değil daha ince plakalara sahip düzleştiriciler daha iyi olacaktır. Ayrıca ısıyı 320 derecenin üstünde kullanmamalısınız. Saç şekillendirme işlemine başlamadan önce saçlarınıza uygulayacağınız ısıdan koruyucu ürünler de saçlarınızın yıpranmasını önleyecektir.

Doğal Bukleler Elde Edin

Aldığınız bir tutam saçı saç düzleştirisinin plakaları arasına yerleştirin. Sonrasında tutamın geri kalanını düzleştiricinin etrafına sararak bir süre bekleyin. Böylece doğal görünümlü buklelere sahip olabileceksiniz.

 Dalgalı Saçlara Sahip Olun

Saçınızı dümdüz bir halde şekillendirmek yerine saç düzleştiriciyi saçlarınızdan aşağı doğru kırıklar yaparak kaydırın ve her kıvrımda bekletin. Deniz yüzeyindekine benzer dalgalar oluştuğunu göreceksiniz.

 Saçınızı Örerek Dalgalar Yapın

Büyük örgüler örerek daha dağınık ve doğal, sıkı örgülerle ise daha sık dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ördüğünüz saçınızın üstünden düzleştirici ile geçmek.

 Kıyafetlerinizi Ütüleyin

Ütünüz yanınızda yoksa ya da seyahate çıkarken ütünüzü sığmadığı için yanınıza alamamışsanız saç düzleştiriniz ütü görevi görerek imdadınıza yetişecektir. Belki kıyafetlerinizin ortalarına erişmekte biraz zorlanabilir ama hiç yoktan iyidir diye düşünüyoruz.

Çöp Şişlerden Yardım Alın

Düz saçlarınızdan kıvırcık saçlar elde etmek istiyor ama bunun çok zor olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Mangal yaparken kullandığımız metal çöp şişler çok kolay bir şekilde kıvırcık saçlara sahip olmanızı sağlayacak. Saçınızın ince bir tutamını şişin üzerine sıkı bir şekilde sarın.

Ardından örgü sayesinde dalgalı saç modelinde olduğu gibi şiş üzerinden düzleştirici ile geçin. Saçlarınızın kıvır kıvır olduğunu hem de çok doğal durduğunu gördüğünüzde mutlu olacaksınız.Saç düzleştirici ile yapılabilecek birçok çeşit şey var. Siz de deneme yanılma yöntemiyle yeni şeyler keşfedebilir ve bu listeyi zenginleştirebilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir