Saç Modelleri

Trend Alarmı: Saç Dövmeleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Geçtiğimiz yaz sezonunda hepimizin gördüğü altın ve metalik renklerdeki vücut dövmeleri inanılmaz bir sükse yapmıştı. Ama bu trend bir sene içinde değişime uğradı. E moda bu tabi olduğu yerde durmuyor. Saç dövmeleri bu yılın modasına damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Geçen senenin moda trendi dövmeler bir üst level’a çıktı. Bu yaz kadınlarda  flash tattoo uygulamalarını sıkça göreceğiz. Geçtiğimiz sezon gördüğümüz metalik flash tattoo trendi bu yeni konseptle vücuttan saçlara transfer oldu. Kimi saç bandı gibi, kimi geometrik kimi de ornament desenler şeklinde…

Geçici saç dövmeleri, saç aksesuarları satan dükkanlarda ve bijuteri mağazalarında kolaylıkla bulabilirsiniz. Kısa veya uzun farketmez düz saçlarınız varsa, özellikle siyah ve kahverengi saçlarda kendini belli ediyor. Sarışınlarda altın renkli dövmeler kontrast oluşturmayacağı için pek tercih edilmez. Ancak sarının belli tonlarında ışığa karşı etkili bir görünüm olabilir. Bu yüzden ürünü denemeden önce kendinizde iyi durup durmayacağına karar vermelisiniz. Eğer kıvırcık saçlara sahipseniz bu uygulamayı saçınızı düzleştirdikten sonra kullanmalısınız.

Metalik saç dövmelerinin fiyatı yaklaşık 10-15 tl arasında değişiyor. Ucuz ve maliyetsiz yoldan şık ve farklı olmak istiyorsanız bu saç dövmelerini kesinlikle denemelisiniz. Bu trend 2017 yaz modasında çok konuşulacak.Peki uygulaması nasıl hemen bir bakalım.

Saç Dövmesi Nasıl Uygulanır?

  1. Saç dövmeleri; vücuda yapıştırılan ve yıkayınca çıkan flash tattoo’ların saç versiyonudur. Uygulamak için, saçınıza bakım yağı ya da durulanmayan bir saç kremi sürerek, düzleştirici ya da fön yardımıyla uygulama yapacağınız bölgeyi düzleştirmeniz gerekiyor.
  2. Daha sonra saçınızı toplayarak (topuz, at kuruğu, örgü,…vs) başınızda uygulama için düz bir alan oluşturuyorsunuz.
  3. Ardından flash tattoo’yu suyla ıslatarak saçınıza dikkatli bir şekilde yapıştırıyorsunuz.
  4. Birkaç dakika bekleyip tattoo’nuzun saçınıza yapıştığından emin olduktan sonra yapışkan kağıdı saçınızdan çekin. İşte yeni saç dövmeniz hazır!
  5. Sabitleyici spreyler kullanarak saç dövmenizin daha kalıcı ve dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz.
  6. Saç dövmenizi çıkarmak istediğiniz zaman suyla yıkamanız yeterli olucaktır.

İster altın, ister gümüş, ister metalik renkte… Hangi flash tattoo sizin favoriniz? Bir an önce karar verip stok yapmaya başlayın. Zira plaj sezonu ve festivallere az kaldı.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir