Saç bakımı

Saç Boyasının Akması İçin Ne Yapılmalı? Saç Boyası Akıtmak

tarafından tarihinde yayınlandı.

Saç boyamak kadınlarının çoğunun herhangi bir sebepten ya da sebep olmadan doğal saçlarının rengini çeşitli boyalar ile değiştirerek başlar. Her boyanın kendine özgü uygulanışı vardır. Bazılarında saçınızın rengini açma dereceniz çok fazla iken bazılarında saçınızın rengini çok açmanıza gerek kalmaz. Ancak bazı durumlarda rengini çok beğenerek aldığımız ya da uyguladığımız saç boyasını ya saçımızda beğenmemeye başlarız ya da rengi istediğimiz gibi olmaz. Böyle bir durumda aylarca bu saç rengi ile gezmek yerine çeşitli yöntemler kullanarak o saç boyasını akıtıp, saçlarınızı yeni boyalar için hazır hale getirebilirsiniz. Tabi ki saçlarınızı boyarken kaliteli ya da doğal ürünleri tercih edip, saçlarınızı yakmamaya özen göstermeniz gerekir. Saçlarınızda ki boyayı akıtmadan yeni bir renge boyamak saçlarınızı çok yıpratacaktır, bu nedenle saçlarınızda kalan boyayı akıtmak kesinlikle yapılması gereken ilk şeydir.

Saç Boyasını Akıtmanın Yolları Nelerdir?

  • Saçlarınızı bir kere yaktığınızda, yıprattığınızda kestirmeden kurtulmanız zordur. Eğer boya doğal saçlarınızdan daha koyu bir renkte ise saç rengini açmak daha kolay bir hale gelir. Ancak boya, doğal saç renginizden daha açık renkli ise saç renginizi açmak o kadar da kolay değildir. Doğal saç renginden daha açık renkli saçlara sahip kadınlar renk açma işlemini uygulamadan saçlarını o rengin üzerine boyamak zorunda kalabilirler.
  • Saç boyanızı akıtmak için kepeğe karşı özel olarak üretilen şampuanlardan bir tane edineblirsiniz. Bu şampuanları kullanıren saç yıpranmasını minimuma indirmek için, duştan önce saçlarınıza doğal yağlar ile masaj yaparak işe başlayabilirsiniz. Örneğin bir doğal yağ olan zeytinyağını yarım saat saçlarınızda beklettikten sonra bu şampuanlar ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz, bu işlemi düzenli bir şekilde yaptığınızda saçlarınız yıpranmadan boyanız akmış olacaktır.
  •  Basit bir yöntem olan sıcak su ile saç yıkamak da işe yaramaktadır. Düzenli olarak saçlarınızı sıcak su ile yıkayııp iyi bir şekilde kuruttuğunuzda bir süre sonra saç boyanız tamamen akacaktır. Bu süreci duş alırken suda değişen renkleri gözlemleyerek görebilirsiniz.
  • Şampuan yerine beyaz sabun kullanmakta saç boyası akıtırken kullanılabilecek alternatif ürünlerden biri. Doğal olan beyaz sabunu her duş alışınızda şampuandan önce ya da sonra bir kere kullanmak saç boyanızın kısa sürede akmasını sağlayacaktır.
  • Piyasada saç boyası akıtan şampuanlar satılmaktadır. Bu ürünleri kuaförlerde kullanmaktadır. Büyük ölçekte kuaför malzemeleri satan yerlerde rahatlıkla bu şampuanlardan bulabilirsiniz. Bu şampuanlar saç boyanızın büyük çoğunluğunu çok kısa bir sürede akıtmaktadır.

Saç Boyası Akıtmak

Bu maddeler saç boyası akıtmada kullanılan denenmiş yöntemlerden bazılarıdır. Bu yöntemleri uygularken saçlarınız kuruyabilir, bakımsızlaşabilir. Bu gibi durumları önlemek için düzenli olarak doğal yağlar ile saçlarınıza masaj yapmanız gerekir. Ancak yine de saçınızı  yıpratan ana madde boya olduğu için saçlarınızın sağlığına kavuşması biraz zaman alabilir. Bu yöntemler saçlarınıza zarar verme ihtimali minimum olan doğal yöntemlerdir. Saçlarınızda ki boyayı tamamen akıtmak yerine saçınızın eski rengine gelmesini sağlayarak daha çok saç renginizi açmaya yarar.

Saç boyası akıtmak ile ilgili kullanabileceğiniz yöntemler bunlar.Uyguladığınızda ne kadar işe yarar olduğunu zaten göreceksiniz 🙂 Umarım işinize yarayan bilgiler olmuştur. Saç boyası akıtmak ve bunun gibi ipuçları için saç bakımı kategorimize göz atmayı unutmayın!


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir