Saç bakımı

Dolgun Saçlara Sahip Olmak İçin Harika İpuçları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Çoğu kadın dolgun saçlara sahip olmak ister. Çünkü dolgun saçlar hem havalı hem de güzel bir görünüm kazandırır. Ancak genetik olarak seyrek saçlara sahip olmanın yanı sıra hava koşulları, sağlıksız beslenme, hastalık gibi nedenlerle saçlar dolgunluğunu kaybedebiliyor. İşte birkaç öneri ile saç dolgunlaştırma yöntemleri.

Saç Dolgunlaştırma Yöntemleri

Öncelikle saçlarınızı her gün yıkıyorsanız bu alışkanlığınızdan vazgeçmenizde yarar var. Genellikle yağlanma problemi yaşayan kadınlar bu problemden kurtulmak için her gün saç yıkarlar. Ancak sık saç yıkamak saçların daha fazla yağlanmasına sebep olmaktan başka bir işe yaramaz. Saçınızı besleyen, saçınızın doğal yağı sık yıkama sonucu hasar görür ve saçınızı besleme işlevini yerine getiremez. Bu durum da cansız saçlara ve mat bir görünüme neden olur. Saçlarınızı gün aşırı yıkamaya alıştırırsanız hem yağlı görünümden kurtulursunuz hem de çok daha dolgunlaştığını fark ederseniz. Saçlarınızı iki ya da üç günde bir yıkamaya alıştırma sürecinde kuru şampuanlardan yardım alabilirsiniz.

saç dolgunlaştırma yöntemleri

Saçlara dolgunluk kazandırmak için mutlaka doğal yağlarla saç bakımı yapmalısınız. Saçları dolgunlaştırdığı kanıtlanan doğal yağlardan en bilineni hint yağıdır. İçeriğinde bulunan omega-9 ile hem saç dökülmesini azaltır hem de saçlarınızın dolgunlaşmasını sağlar. Kekik yağı da canlı bir görünüm için tercih edilebilir.

Elbette saçların dolgun görünümünü etkileyen unsurlardan biri de saç modelidir. Kısa saç modelleri saçları çok daha dolgun gösterir. Eğer çok seyrek ve ince saçlarınız varsa saçlarınızı kısa ve tek boy kestirmeniz daha uygun olacaktır. Koyu renk saçlar da dolgunluk açısından iyi bir çözüm olabilir.

Saçı Dolgunlaştıran Maskeler

Saçı Dolgunlaştıran Maske
Saç bakımında büyük önemi olan saç maskelerini de doğal malzemelerle yaparsanız iyi bir sonuç alabilirsiniz. Bal, saç bakımında önemli bir yere sahiptir. Saç köklerini besleyen ve onaran bal maskesi ile dolgun saçlara kavuşabilirsiniz. Limon ve balı karıştırarak saçlarınıza sürün ve 15 dakika sonra ılık su ile saçlarınızı durulayın. Haftada 1 kez yapacağınız bu uygulama ile zamanla saçlarınızın dolgun hale geldiğine şahit olabilirsiniz.

Saç şekillendirme için kozmetik ürünler kullanıyorsanız mutlaka kaliteli ürünler olmasına dikkat edin. Kalitesiz saç ürünleri içeriğinde bulunan kimyasallarla saçlarınızın sönükleşmesine neden olabilir. Kozmetik ürünleri incelediğimiz kozmetik inceleme bölümümüzdeki incelemelerimizi okuyarak doğru ve kaliteli ürünleri bulabilirsiniz. Saç bakımı ile ilgili diğer yazılarımız için saç bakımı kategorimizi inceleyebilirsiniz.


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir