Saç bakımı

Sabah Güzel Saçlarla Uyanmak İçin 5 Harika İpucu

tarafından tarihinde yayınlandı.

Sabah erken uyandığınızda saç şekillendirmek için yeterli vaktiniz yoksa yapacağınız en iyi şey yatmadan önce birkaç uygulama yapmak olacaktır. Okula ya da işe erkenden gitmeniz gerekiyorsa ve hazırlanmak için yeterli vaktiniz yoksa gece yapacağınız birkaç işlem ile sabah güzel saçlarla uyanmanız mümkün. İşte güne güzel saçlarla başlamak için yapılabilecek harika yöntemler..

Uyumadan önce birkaç harika yöntem ile muhteşem saçlara kavuşmanız mümkün, işte ihtiyacınız olan ipuçları

1)Yatmadan Önce Saçları Örmek
yatmadan önce saç örgüsü
Öncelikle hem pratik hem de oldukça kolay bir yöntem olan örgülerle başlayabilirsiniz. Yatmadan hemen önce saçlarınızı örerseniz sabah hem harika dalgalı saçlarla uyanırsınız hem de saçlarınız elektriklenmemiş olur. Dilerseniz daha şık bir model olan dalgalı saç modeli ile güne başlamak için için saçlarınızı örmeden önce şekillendirici kullanabilirsiniz. Çok kolay elektriklenen saçlara sahipseniz ise ördükten sonra ipek bir eşarp bağlayabilirsiniz. Böylece sabah saçlarınızı açtığınızda oldukça bakımlı görünen dalgalı saçlara sahip olursunuz 🙂

2)Kuru Şampuan Kullanmak

kuru şampuan kullanımı

Kuru şampuanlar, geceleri çok daha etkili sonuçlar çıkarabiliyor. Eve geç geldiniz ve duş almaya fırsatınız olmadan uyumak zorundasınız. Sabah da erken kalkıp yola koyulacaksanız saçlarınız konusunda endişelenmekte haklısınız. Ama geceden kuru şampuan sıkarsanız sabah uyandığınızda saçlarınız hem tertemiz hem de hacimli görünecektir. Kuru şampuan saça şekil vermenizi de kolaylaştıracaktır. Kuru şampuan kullanımı ile ilgili bilgi için tıklayın.

3)Kıvırcık Saçlar İçin İpucu
kıvırcık saçlar gündüz karışmaması için
Kıvırcık saçlara sahip olan birçok insan sabah uyandığında saçlarının haddinden fazla kabarmasından ve birbirine girip karışmasından şikayetçidir. Bunun için de harika bir çözüm yolu mevcut. Yatmadan hemen önce boynunuzdan alın kısmına doğru ipek bir eşarp bağlarsanız hem bukleleriniz bozulmaz hem de saçlarınız elektriklenmediği için uyandığınızda kabarmaz ve birbirine girmez 🙂

4)Saç Bakım Ürünleri Kullanmak
gece saç bakımı
Saç bakım ürünlerini de yatmadan önce sürerseniz gece boyunca saçlarınız kendini onarır ve şekil vermek çok daha kolay hale gelir. Düzenli saç bakımı yapıyorsanız bilmeniz gereken en önemli şeylerden birisi gece yatmadan önce uygulanıp sabaha kadar yapılan bakımın çok daha faydalı olduğudur.

5)Hindistan Cevizi Yağı

hindistan cevizi saç bakımı gece
Sabah uyandığınızda duş alıyorsanız geceden saçlarınıza Hindistan yağı sürebilirsiniz. Yastığınıza bulaşmaması için yağı sürdükten sonra bir eşarp bağlayabilirsiniz. Gece boyu Hindistan yağı ile beslenen saçlarınız sabah duruladıktan sonra parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Ancak Hindistan yağını saçlarınızdan çıkarırken ilk olarak su değdirmemenizde fayda var. Aksi taktirde çıkarmak çok daha zor bir hal alacaktır. Saçlarınıza su sürmeden önce şampuan sürerseniz çok daha kolay bir şekilde arındırmanız mümkün olacaktır.


4 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir