Estetik

Revizyon Burun Estetiği Neden Gerekir?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Son zamanlarda burun estetiği yaptıran insanların sayısı oldukça arttı. Kolay bir ameliyat olması ve iyi sonuçlar alınması ile birlikte insanların başvurduğu bu yöntem kimi zaman hüsranla sonuçlanabiliyor. Doktor hatası, hastanın ameliyat sonrası yaptığı hatalar ya da farklı sebeplerle burun estetiğinden iyi bir sonuç çıkmayabiliyor. İşte revizyon yani düzeltme ameliyatı bu noktada ortaya çıkıyor. Dış görünüşüne önem verdiği için burun estetiği olan insanlar iyi görünmediğini düşündüğünde ikinci bir ameliyat olmayı göze alıyor.

Peki hangi durumlarda revizyon burun estetiği yaptırmak gerekir?

Revizyon ameliyatı daha önce burun estetiği olmuş insanlara uygulanan bir işlemdir. İlk ameliyatta alınan sonuçtan memnun olmayan ve bu sonucun değiştirilmesini isteyen kişiler revizyon yani düzeltme ameliyatı olur. Tek seferde istediği buruna sahip olamayan birçok insan bulunuyor. Bunun çeşitleri sebepleri var. Doktora ne istediğini tam anlatamamak, doktorun iyi bir planlama yapamaması, ameliyat sonrasında komplikasyonların oluşması gibi sorunlar revizyon ameliyatı olmayı gerektirebilir. Revizyon ameliyatında da istenilen sonuçların alınmamasıyla ikinci bir revizyon ameliyatı da olunabilir.

Burun kişiye özel olduğu için ameliyatlardan alınan sonuçlar da herkeste farklıdır. Bu açıdan başvurduğunuz doktorun deneyimi, eğitimi istediğiniz buruna ulaşmanız için en önemli unsurlardandır. Revizyon ameliyatına ihtiyaç duymamak için doktor araştırmasını iyi yapmalı, doktorun önceki ameliyatlarından doğan sonuçları görmeli ve buna göre karar vermelisiniz.

Ameliyat sonrasında doktorunuzun söylediği ağırlık kaldırmama, yüzü aşağı eğmeme, buz uygulama gibi tavsiyeleri dinlememek de çoğu zaman burnunuzda farklı bir görüntü oluşmasına sebep olabilir. Revizyon ameliyatı olabilmeniz için ameliyatın üzerinden 6 ya da 2 yıl geçmesi gerekir. Çünkü burun estetiği sonrası burnun doğru şekli alması için zaman gereklidir. İlk 6 ay beğenmediğiniz burnunuz 6. Aydan sonra istediğiniz şekle kavuşabilir. Bu açıdan revizyon kararı almadan önce beklemeniz gerekir.

Revizyon ameliyatı yaptıracak birçok kişi bu ameliyatında kötü geçeceğini düşünerek endişeye kapılır. Yetenekli ve başarılı bir doktora kendinizi emanet ettiğiniz sürece herhangi bir sorunun olmayacağını bilmenizde fayda var.

Revizyon Burun Estetiği Fiyatları

Revizyon burun estetiği fiyatı sorunun boyutuna göre değişebilir. Yaklaşık olarak bu ameliyatın fiyatı 4.000 TL’den başlamaktadır.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir