Estetik

Boyun Germe Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Boyun, yaşı gösteren en önemli bölgelerden biridir. Kilo alındığında yağların en çok alındığı bölge de olduğundan güzelliği etkiler. Boyun bölgesinde oluşan buruşukluk, yağlanma gibi sorunlar boyun germe estetiği ile yok edilebilir. Gıdı bölgesi kadınlar için en sorunlu bölgelerden biridir. Kilo vererek gıdı bölgenizdeki yağların yok olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak yaşa bağlı olarak boyun bölgesinde sarkma, gevşeme ya da buruşma oluşabilir. İşte boyun bölgesinin daha gergin görünebilmesi için estetiğe ihtiyaç duyulur.

Boyun germe estetiği, farklı yöntemlerle birlikte yapılıyor. Eğer gıdıda sarkma değil de yağlanma varsa liposuction tedavisi ile bu kısımdaki yağlanma giderilebilir. Yağlanma ile birlikte gıdı bölgesindeki kaslar gevşemişse gıdı toparlama işlemi yapılabilir. Çenenin altından birkaç santim kesi açılır ve çene altında oluşan fazla yağlar alınır. Bu bölgedeki gevşemiş kaslar birbirine yaklaştırılarak sıkı bir görünüm sağlanır. Bu işlem sonrasında iz kalmaması için dikişler gizlenir. Bu işlem genel olarak fazla derinin alınması ve kalan derinin gerdirilmesidir. Boyun estetiği işlemi askı adı verilen araçlarla da yapılabilir. Bu yöntem kullanılırsa ek olarak liposuction da uygulanabilir.

Bu operasyon doktorun tercih ettiği tekniğe göre genel anestezi ya da lokal anestezi ile yapılabilir. 1 ya da 2 saat süren bir işlemdir. Herhangi bir riski bulunmayan bir ameliyattır.

Boyun Germe Estetiği Sonrası

Boyun germe ameliyatı yapıldıktan sonra çene altındaki dokuların sıkılaşması ve kaynaşması için bir hafta kadar elastik bir bandaj kullanılması gerekir. Elastik bandaj ya da elastik maske ameliyat sonrasında mutlaka kullanılmalıdır. Ameliyat sonrasında çok hafif bir ağrı oluşabilir. Ancak bu ağrı hafif ağrı kesiciler ile kolaylıkla yok edilebilir. Ameliyattan sonra yaklaşık 10 gün sonra boyun bölgesi normal görünümüne kavuşur. Estetiğin sonuçları ise birkaç ay içinde alınabilir. Birkaç ay sonra bu bölgenin çok daha gergin ve sıkı olduğu görülebilir. Ameliyattan sonra seyahat ya da uçak yolcuğu yapmak için hiçbir engel yoktur.

Boyun Germe Estetiği Öncesi Sonrası Fotoğrafları

En merak edilen şeylerden birisi de operasyonun öncesi ve sonrası fotoğrafları. Sizler için boyun germe estetiği yaptıranların öncesi ve sonrası fotoğraflarını bir araya getirdik. Kendiniz ile karşılaştırarak alacağınız yaklaşık sonucu görebilirsiniz.

Boyun Germe Estetiği Fiyatları

Boyun germe estetiği fiyatları uygulanan yönteme ve ek uygulamalara göre değişiklik gösterebilir. Boyun germe estetiği ortalama olarak 5.000 TL’den başlamaktadır.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir