Gelinlik Modelleri

2016 Trendi: Retro Gelinlik Modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Moda dünyası her geçen gün farklı trendlerle şekillenirken, düğün modası da bu trendlerden etkileniyor. Son birkaç sezondur yükselişte olan ve birçok kişi tarafından da çok sevilen Retro trendi, gelinlik modasında da kendini gösteriyor. 60’ların ve 70’lerin modasını yansıtan Retro trendi, farklı detaylarla gelinliklerin tasarımında rol alıyor. İşte düğününüzde Retro bir tarz yakalamak için tercih edebileceğiniz gelinlik modelleri..

retro gelinlik modeli 12

Retro tarz içerisinde en çok midi etekler popüler. Hal böyle olunca midi gelinlikler de Retro stili yansıtan modeller haline geliyor. Son dönemde birçok gelin adayının tercih ettiği bir model olan midi gelinlik modelleri, dantel ve taş süslemeleriyle 60’lar ruhunu yansıtıyor. Belden oturtmalı ve etek kısmı kabarık inen midi gelinlik modelleri ile Retro bir düğün temasına ulaşmanız mümkün. Bu gelinliklerde genellikle göğüs ve omuz bölgesi tül ya da dantelden oluşuyor.

retro gelinlik modeli 15

Retro stil içerisinde hippi stili de olduğu için bu stile sahip gelinlikler de oldukça popüler. Salaş ve düz bir şekilde inen, omuzları dökümlü dantel gelinlikler hippi bir gelin olmak için en ideal modeller arasında yer alıyor. Retro tarz içerisinde hem kır düğünü hem de salon düğünü için kendinize uygun gelinlikler bulma imkanına sahipsiniz.

retro gelinlik modeli 14

Bir salon düğünü yapacaksanız, kolları dantel ve kabarık eteğe sahip bir midi gelinlik ile yandan topuz yapabilirsiniz. Duvak yerine de tüllü şapkalar tercih ederek tam bir Retro gelin olabilirsiniz. Eğer kır düğününüzde Retro tarzı yaşatmak istiyorsanız tamamı dantelden oluşan, düz kesimli, hafif kumaşlardan yapılmış, omzu düşük bir gelinlik modeli ile yandan örülmüş saçlar ve çiçek tacı kullanabilirsiniz.

retro gelinlik modeli

Böylece düğününüzde Retro trendini en güzel şekilde yaşatmış olursunuz. Bu trendde ayrıca taşlı saç aksesuarları da gelinliklerle harika bir uyum yakalar. Düz kesimli bir gelinlik ile yan topuz ve alnınızda duran bir saç aksesuarı ile muhteşem görünebilirsiniz.

Retro Gelinlik Modelleri

Retro gelinlik modellerinde göze çarpan bir başka detay ise renkli kemerler. Siyah, gri, pudra pembesi gibi kemerler kullanarak gelinliğinize farklı bir hava katabilir ve bu trendi uygulayabilirsiniz. Aşağıdaki retro gelinlik modellerini incelemeyi unutmayın 🙂

retro gelinlik modeli 16

retro gelinlik modelleri

retro gelinlik nasıl olur

retro gelinlik örnekleri

retro gelinlik şekilleri

retro gelinlik

retro gelinlikler

2016 retro gelinlik

retro gelinlik modası

retro gelinlik modeli 7

retro gelinlik modeli 8

retro gelinlik modeli 10


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir