Moda

Modada Püsküllü Paça Jean Pantolon Trendi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Moda sürekli değişiyor; gün geçtikçe moda dünyasındaki trendlere yenileri ekleniyor. Biz de istesek de istemesek de kendimizi bu yeniliklerinde içinde buluyoruz. Bu yeniliklerin içinde son zamanlarda sıkça gördüğümüz püsküllü paça jean pantolon modelleri ön plana çıkmakta.

püsküllü paça jean modası

Bayanların yakın mercek altına aldıkları yıpranmış yırtık jean modası, 70’lerin püskül detayıyla birleşerek son moda trendleri arasındaki yerini alıyor. Avrupa da yeni bir akım başlatan püsküllü paça jean tasarımlarını ülkemizde de önümüzdeki ilkbahar-yaz sezonunda sıkça görmemiz mümkün. Peki püsküllü paça jean nasıl kombinlenir?

püsküllü jean pantolon modası

Püsküllü paça jean kombininde en önemli unsur ayakkabı seçimidir. Püskül detaylarını öne çıkaran ayakkabı modelleri tercih edilmelidir. Sıcak havalarda şık topuklularla kombinleneceği gibi soğuk havalarda da düz taban spor ayakkabılarla sokak modasına uyumlu bir stil yakalayabilirsiniz.

Püsküllü Paça Jean pantolonlar

Yeni moda püsküllü jean trendini sizde kendiniz yapabilir, değişen moda trendlerine ayak uydurabilirsiniz. Dolabımızda hepimizin giymekten sıkıldığı yada artık modasının geçtiğini düşünüp giymediği kot pantolonları vardır. İşte bu parçaların çoğunu küçük dokunuşlarla modaya uyumlu hale getirip tekrar kullanabilirsiniz. Mağazadan aldığınız yada evinizde bulunan herhangi bir kot pantolona bunu dilediğiniz gibi uygulayabilirsiniz.

püsküllü paça pantolon

Böylelikle hem bütçenize katkı sağlarsınız hem de sevdiğiniz renkte ve modelde bir jean’e sahip olursunuz. Peki bunu nasıl uyguluyoruz diye sorarsanız kısaca anlatalım.

Pratik Püsküllü Paça Jean Pantolon Yapımı

Öncelikle pratik jean yapımı için; makas, cetvel, iğne, tırnak yada topuk törpüsü ve bir kot pantolona ihtiyacımız var. Gerekli malzemelerimizi hazırladıktan sonra ilk adım olarak kot pantolonumuzun paçasını dikiş yerlerinden kesiyoruz. Ardından iğne yardımı ile yanlardaki dikişleri istediğiniz püskül uzunluğuna gelene kadar açmanız gerekiyor. Yandaki dikişleri tamamen açtığınızda kotta bulunan iplikleri temizleyerek kumaşınızı bir sonraki adıma hazırlayın. Kumaşınız tam olarak temizlediğinde işin en zevkli kısmına yani püskül yapımına geçebiliriz. Bu adımda paçanın uç kısmındaki beyaz iplikleri çekmeye başlayarak püskülleri oluşturmaya başlayın.

püsküllü paça yapımı

Beyaz ipleri çekerek sadece mavi iplerin kumaşta kalmasını sağlayın. İstediğiniz püskül uzunluğuna gelene kadar bu iplik çekme işlemine devam edin. Son adımda püsküller aynı boyuta geldiğinde paça boyundan, hepsinin aynı yerde başlamış ve bitmiş olduklarını cetvel yardımı ile ölçüyoruz. Ve işte son moda trend kot pantolonumuz kullanıma hazır. Eğer pantolonumuza daha eski ve yıpranmış bir görünüm vermek istiyorsak törpü yardımı ile püskülleri törpüleyerek bunu yapabiliriz. Ayrıca püskül iplerini gruplandırarak ayırırsak daha hoş bir görünüm de elde edebiliriz. Farklı ve dikkat çekici olmak istiyorsanız; püskülleri farklı renklere boyamak yada ufak boncuklar takmak etkileyici olabilir.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir