Cilt Bakımı

Pirinç Maskeleri İle Cilt Beyazlatma Yöntemleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Ciltteki renk pigmentlerini açmak için kullanılan pirinç gerek suyu ile gerekse unu ile beklentilerimizi tam anlamıyla karşılamayı başaracaktır. Pirinç ile cilt nasıl beyazlatılır? sorusuna gelmeden önce öncelikle uygulama yapacağınız bölgeye karar vermelisiniz. Pirinç her ne kadar cildin rengini açmayı sağlasa da uygulayacağınız maskelerin devamlılığını sağlamadığınız takdirde cildiniz eski rengine dönecektir. İşte pirinç ile cilt beyazlatma yöntemleri;

Pirinç Unu Maskesi İle Cilt Beyazlatma

Pirin unu maskesini hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler;

  • Yarım fincan pirinç unu
  • Süt
  • Küp buz

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Öncelikle pirinç ununun miktarını uygulayacağınız bölgenin genişliğine göre arttırabilir veya azaltabilirsiniz. Pirinç ununun üzerine bir yemek kaşığı süt ilave edin ve macun kıvamını alıncaya kadar kaşık yardımı karıştırarak sütü ekleyin. Oluşan karışımın çok akışkan olması durumunda biraz daha pirinç unu ilave edebilirsiniz. Oluşan maskeyi cildinize masaj yaparak uyguladıktan sonra 15 dakika kadar bekleyin. Eğer bu süre sonunda kurumayan bölgeler kalırsa kuruyana kadar yani yaklaşık bir kaç dakika daha bekleyin. Ilık su ile yüzünüzü yavaş yavaş yıkayın. Yıkarken acele etmeyin ki pirinç ununun parçacıkları cildinizin kızarmasına sebep olmasın. Ardından küp buzu cildinize masaj yaparak gezdirin. Bu maskeyi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Pirinç Suyu İle Cilt Beyazlatma

1 su bardağı pirinci küçük bir kapta ovarak yıkayın. Altta kalan suyu bir süzgeç yardımı ile pirinçten süzerek ayırın. Bu suyu 12 saat bir kavanozda bekleterek pirincin özünün tabana inmesini sağlayın. Daha sonra üstteki berrak suyu yavaşça dökün. (Bu işlemi yaparken suyun bulanmaması için dikkat etmeniz gerekiyor aksi taktirde karışım çok sulu olduğundan etkisi daha az görülecektir. ) Ayırdığınız pirinç suyu ile yüzünüzü iki ya da üç kez ovarak yıkayın.

Bu aşamadan sonra yüzünüzü kendi kendine kurumaya bırakmalısınız. Bu kürü taze olarak hazırlamanız ve haftada 2-3 kez uygulamanız önerilir. Bu kürü uyguladığınız sürece ten renginizin açıldığını göreceksiniz. Düzenli uygulanması gereken bu kür olduğu için kalıcı bir sonuç vermeyecektir. Bu yüzden devam ettiğiniz sürece cildiniz daha beyaz olacaktır.


2 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir