Cilt Bakımı

Doğal Botoks Maske Tarifi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Herkes güzel ve sağlıklı görünmek ister. Cilt sorunları ise cinsiyet ayırmaksızın herkesin sorunu. Bunun için birçok ürün ve ilaç mevcut. Dermokozmetik ürün ve ilaçları almaya imkânı olmayan bireyler, evde kendileri bitkisel ve doğal yöntemler ile cilt lekelerine ve sorunlarına çözüm aramaktadırlar. Bugün anlatacağım doğal botoks maskeleri de bu doğal çözümlerden birisi.

Doğal Botoks Maskeleri

Peki, doğal botoks maskeleri ne işe yarıyor. nelere iyi geliyor şimdi bunları anlatalım. Bu maskeler ciltte olan kırışıklık, siyah nokta ve sivilceleri yok etmek için  kullanılır. Ayrıca doğal botoks maskelerini düzenli uyguladığınızda cilt lekelerine de iyi gelerek daha pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlıyor.

Her cilt tipine göre farklı farklı botoks maske tarifleri var ama işin özü birazdan anlatacağım normal ciltler için olanı.

Normal ciltler için Doğal Botoks Maskesi

Bu maske kolay bulabileceğiniz malzemeler kullanarak yapabileceğiniz bir maskedir. Bu botoks maskesi için gerekli malzemeler:

  • Bir yemek kaşığı nişasta(mısır)
  • Beş yemek kaşığı taze havuç suyu
  • Bir yemek kaşığı krema(az yağlı)

Yukarıdaki malzemeleri kullanarak yapacağınız bu muhteşem maskenin tarifi ise;

İlk yapmamız gereken 100 ml suyu ısıtmak. Daha sonra ısıttığımız sıcak suyun içerisine bir yemek kaşığı mısır nişastası ekleyip karıştırıyoruz ve bir süre karışımın soğumasını bekliyoruz. Soğuduktan sonra karışıma beş yemek kaşığı havuç suyu ve bir yemek kaşığı da krema ekleyerek tekrar karıştırıyoruz. İyice karıştığına emin olduğunuz an maskemiz kıvama gelmiş ve hazır demektir. Şimdi sıra hazırladığımız bu maskeyi kullanmaya geldi.

doğal botoks maskesi

Kullanmaya başlamadan önce  ilk olarak yüzünüzü iyice temizleyin ki cildiniz maskeyi daha iyi emsin. Yüzünüzü yıkadıktan sonra maskeyi ince bir tabaka halinde sürüp yarım saat bekleyeceğiz. Daha sonra ılık su ile yüzümüzü tekrar temizleyeceğiz. İşte bu kadar 🙂

Bu maskeyi sadece düzenli kullanırsanız sonuç alacağınızı hatırlatmak isterim.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir