Cilt Bakımı

Maya Maskesi Tarifi İle 5 Yaş Gençleşin!

tarafından tarihinde yayınlandı.

Günümüzde her kadın cilt problemleriyle karşı karşıya kalmaktadır. Ancak artık bu problemler, evde kendi imkânlarıınız doğrultusunda hazırlayabileceğiniz maskeler yardımıyla çözüme kavuşmuştur. Bu mucizevi maskelerden biri ise bu yazımızda anlatacağımız maya maskesidir. (Maya maskesinin cildinizi 5 yaş gençleştirebildiği ve kırışıklıkları yok ettiği söylenmektedir)

Maya Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Maya maskesi; cildin sarkmasını, güneş ve cilt lekelerini ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Aynı zamanda cildin yağ denge oranını düzenleyen maya maskesi ile sivilce probleminin de üstesinden gelebilirsiniz. Bu maske ile cildiniz daha canlı ve lekesiz bir görünüme sahip olacaktır. Maya maskesi, kuru olan cildi nemlendirir, cildi yeniler ve bakterilerden arındırır. Pürüzsüz bir cilde sahip olarak 5 yıl daha genç gözükmek maya maskesi ile mümkün.

maya maskesi tarifi

Maya Maskesi vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olduğu için düzenli olarak kullanıldığı sürece cildinizde ciddi farklılıklar hissedeceksiniz. Cildinizde mevcut olan kırışıklıkları azaltacak ve yağ dengesini sağlayacaktır. Maya maskesi, egzama ve dermatit gibi cilt hastalıklarının tedavisinde de büyük rol oynar. Bu hastalıkların cilt üzerindeki belirtilerini hafifletmek amacıyla profesyonel tedaviye yardımcı doğal bir uygulama olarak uygulanması da mümkündür.

Maya Maskesi Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

Maya maskesinin kullanımını cildiniz belirler. Cildinizin durumu maskeyi ne sıklıkla kullanacağınız hakkında size bilgi verecektir. Cildinizde sivilce sorunu var veya cildiniz pullanacak kadar kurumuş hale geldiyse maskeyi haftada 2 kez kullanmanız gerekir. Problemler ortadan kalkmaya başladığında ise haftada 1 veya 10 günde 1 defa olacak şekilde kullanımı daha doğru olacaktır.

İpucu: Maske ile ilgili önemli bir not düşmekte fayda var. Mayaya veya maya maskesinin yapımında kullanılan yumurta, süt ve yoğurt gibi malzemelere alerjisi olan kişiler maskeyi yüzlerine uygulamadan önce cildinin tahrişe uğrama ihtimalini görmek için elinin üzerine sürüp 20 dakika civarı beklesinler. Eğer herhangi bir reaksiyon meydana gelmiş ise maskeyi kullanmamalısınız.

Maya Maskesi Tarifi

Aşağıdaki maya maskesi tarifleri arasından kendinize en uygun olanı seçip uygulayabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Maya Maskesi Tarifi

Yaş mayayı hiçbir şey eklemeden bile cilde uygulamak oldukça faydalıdır. Çünkü maya cildi nemlendirerek daha yumuşak ve sağlıklı bir görünüm sağlar. Ancak bazen cildiniz soğuk,beslenme ve benzeri sebeplerden dolayı kuruyarak daha güçlü bir bakıma ihtiyaç duyabilir. İşte şimdi tarifini vereceğimiz maya maskesi böyle bir durumda imdadınıza yetişecek.

İhtiyacınız olan malzemeler 1’er yemek kaşığı maya,süt,zeytinyağı ve baldır. Maskeyi hazırlamak oldukça basit. Tüm malzemeleri bir kaba alıyorsunuz ve sürülecek kıvama gelene kadar karıştırıyorsunuz. Daha sonra yüzünüze uygulayıp 20 dakika bekletiyorsunuz. 20 dakika sonra yüzünüzü iyice temizliyorsunuz. Eğer yağlı bir cilt tipiniz varsa 1 tane yumurta sarısı ekleyebilirsiniz.

Gençleştiren Maya Maskesi

Şimdi herkesin kullanması gereken çok faydalı bir maya maskesi tarifi vereceğim. Düzenli kullanıldığında cildinizdeki kırışıkları yok ediyor ve gençleştiriyor. Maskeyi hazırlamak oldukça kolay. 1 yemek kaşığı yoğurt ile yaş mayayı iyice karıştırarak içerisine 1 adet yumurta ve badem yağı ekleyin. İyice karıştırarak yüzünüze sürün. Yüzünüzde yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra yüzünüzü iyice yıkayın. Bu maskeyi haftada 1 kere kullandığınız taktirde cildinizin gençleşmeye başladığını 2 ay gibi kısa bir süre sonra fark edeceksiniz.


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir