Saç Modelleri

Okul İçin Kolay ve Çabuk Saç Modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Okul zamanı, birçok öğrenci sabah erken kalkmanın zorluklarından yakınır. İster lise ister üniversite olsun erken kalkıp yola çıkmak şart. Üstelik büyük şehirlerden birinde yaşıyorsanız yol yüzünden çok daha erken saatlerde uyanmak zorunda kalabilirsiniz. Okula giderken görünümüne önem veren birçok öğrenci sabahları erken uyanıp saçları şekillendirmek konusunda zorlanır. Hem güzel görünmek hem zamanı iyi kullanmak hem de okula uygun bir görünüm kazanmak için size harika okul için saç modelleri önerilerimiz var.

Okul Saç Modelleri

Sizi birkaç dakika içinde okula hazırlayacak ve son derece sade ve güzel görünebileceğiniz en iyi saç modeli balerin topuzu. Hem son dönemlerin trend saç modeli olması hem de kolay uygulanışı birçok kişi için tercih sebebi. Okul için uygun saç modelleri arasında en iyi olan balerin topuzunu yapmak için ise iki kolay yöntem var.

okul saç modeli

İlk olarak saçlarınızı tepeden atkuyruğu şeklinde sıkıca bağlayın. Saçlarınızın lastik tokanıza yakın kısımlarını bir tarak yardımıyla krepe ile kabartın. Sonrasında saçlarınızı bu tokanın etrafından dolandırarak bir topuz şeklini kazandırın. Ve saçınızın renginde tel tokalar ile bu topuzu sabitleyin. Krepe yaptığınızda topuzunuz daha büyük ve kabarık görünecektir. Daha pratik ve kolay bir yöntem ise topuz süngeri kullanmak. Her yerde bulabileceğiniz topuz süngerini atkuyruğunuza geçirin. Süngerin ortasından çıkan saçlarınızı topuzun etrafına sarın ve tel tokalarla tutturun. Aşağıdaki örnekleri inceleyerek okul için balerin topuz yapılışını öğrenebilirsiniz.

okul saçı yapılışı
okul saçı balerin topuz yapılışı
okul için topuz saç yapılışı

Okula Uygun Saç Modelleri

Bir diğer okul saçı modeli ise hiç şüphesiz modası hiç geçmeyen atkuyruğu. Başınızın tam tepesinde sıkı sıkı topladığınız saçlarınıza farklı bir hava katmak için kuyruk kısmına maşa yapabilirsiniz. Bu şekilde daha güzel ve özenli görünebilirsiniz.Aşağıdaki at kuyruğu saç modelleri okul için kullanabileceğiniz saç modelleri arasında 🙂
okul için at kuyruğu
okul için at kuyruğu saç modelleri

Dalgalı saçlar çok güzel görünse de kısıtlı zamanda maşa işlemi zor gelebilir. Bunun için akşam yıkadığınız saçlarınıza köpük sürdükten sonra ellerinizle tek tek tutamlar ayırıp burarak tokalayın. Sabah uyandığınızda saçlarınız doğal dalgalara kavuşacaktır.
okul için dalgalı saç modelleri
okul için saç modelleri
En kolay ve de en pratik saç modelleri arasında bulunan ve aynı zamanda popüler olan örgü saç modelleri de okul için son derece uygun. Balıksırtı, Fransız örgüsü ya da mısır örgüsü yaparak bohem bir tarz oluşturabilirsiniz. Tercih sizin 🙂 Eğer kararsız kaldıysanız ve başka saç modelleri ile ilgili önerilerimizi görmek istiyorsanız, diğer önerilerimizi incelemeyi unutmayın.


3 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir