Makyaj Teknikleri

Nude Makyaj (Doğal Makyaj) Nasıl Yapılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Son zamanların en doğal makyajı olan nude makyaj, her ten için özel ipuçları içeriyor. Özellikle doğal görünmek isteyen ve yüzlerinin ışıl ışıl, pürüzsüz de olmasını isteyen kadınlar için nude makyaj en doğru tercih. En avantajlı yanı ise yüzünüzde hiç makyaj yokmuşçasına doğal görünmeniz. Bu makyajda, özellikle parlamayı engelleyen pudralar ve elmacık kemiklerinizi belirginleştirmeye yarayan allıklar ön plana çıkıyor. Parlamayan pudralar ve kaliteli allıklar doğal – nude makyajın büyük kısmını tamamlıyor.

Bu makyajı uygularken cildinizin nasıl olduğu çok önemli. Tam anlamıyla nude makyaj yapmak istiyorsanız pürüzsüz ve aknesiz bir cilde sahip olmanız gerek. Tabi bunun için de cilt bakımınızı düzenli bir şekilde yapmalısınız. Cildiniz tüm lekelerden ve pürüzden arındıktan sonra, cilt bakımınızı takiben, bu makyajı rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Özellikle bahar mevsimine giriş yapıyorken, mutlaka güneş kremi kullanmaya özen gösterin ki yüzünüzde lekeler oluşmasın.
nude makyaj nasıl yapılır

Nude Makyaj Nasıl Yapılır?

Nude makyaj yapmak için öncelikle;

BB krem ya da açık renk bir fondöten kullanabilirsiniz. İkisinden birini seçtiğiniz takdirde bir sünger yardımıyla BB kremi ya da açık renk fondöteni cildinize uygulayın.
Önemli bir not:  Katı duran kalın renk fondöten kullanımından kaçının.

Elmacık kemiklerinizi tüm doğallığıyla ön plana çıkartmak için az miktarda aydınlatıcı kullanın. Yüzünüzdeki bütünlüğü sağlamak adına burun kemiğinizin üstüne ve alnınızın orta kısmına da az miktarda aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.

Kirpiklerinize tek kat maskara sürüp, göz kapaklarınıza toprak renklerinde far uygulaması yapın.

Dudağınızı sade bir nemlendirici ile nemlendirebilir ya da nude rengi bir ruj kullanabilirsiniz.

Not: Yüzünüzde parlama olur ise kapatıcı kullanarak parlamalardan kurtulabilirsiniz. Gerek gördüğünüz takdirde göz altlarınız için de yine kapatıcı kullanabilirsiniz.

Elmacık kemiklerinizin çok solgun durduğunu hissederseniz şeftali ya da pembe tonlu allık kullanabilirsiniz.

nude makyaj

Havalar yavaş yavaş ısınmaya başladığı için fondöten seçiminde mümkün olduğunca kaliteli ve cildinizi terletmeyen fondöten kullanmaya özen gösterin. Nude makyajı gece yatmadan önce mutlaka makyaj temizleme pamuğunuz ile temizleyin. Gözeneklerinizin kapanmaması, sivilce oluşumunun engellenmesi ve lekelerden kurtulmak için cilt temizliğinizi ve bakımızı aksatmamanız önerilir.

Diğer ipuçları ve öneriler için makyaj kategorimize göz atmayı unutmayın 🙂


4 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir