Cilt Bakımı

Kışın Kuruyan Eller İçin Nemlendirici El Maskesi Tarifleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kış aylarında en yağlı ciltler bile sert ve kuru havanın etkisiyle kurur ve sertleşir. Özellikle eller kış mevsiminde çok fazla kurur. Ne kadar nemlendiricili el sabunu kullansanız da ellerinizi yıkadıktan sonra yoğun bir krem uygulama ihtiyacı hissedersiniz. Aynı şekilde soğuk kış günlerinde dışarı çıktığınızda elleriniz çatlar ve sertleşir.

Nemlendirici El Maskesi Tarifleri

el nemlendirici cilt bakımı

Bunların önüne geçmenin en iyi yolu düzenli olarak krem uygulamanın yanı sıra el maskeleri yapmaktır. İşte evinizde kolayca yapabileceğiniz el maskesi tarifleri.

Patates Maskesi

Patates Maskesi

Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler 1 patates ve 1 fincan süt. Öncelikle patatesi haşladıktan sonra bir kase içerisinde püre haline getirmelisiniz. Daha sonra üzerine sütü ekledikten sonra homojen bir hale gelene dek karıştırın. Eğer ellerinizle yoğurarak karıştırırsanız daha iyi sonuç elde edersiniz. Dilerseniz pütürlerin kalmaması için mikserden de geçirebilirsiniz. Kremsi bir yapıya ulaştıktan sonra ellerinizin her yerine maskeyi sürün ve yarım saat kadar bekletin. Daha sonra ellerinizi durulayıp nemlendiricinizi sürebilirsiniz.

Badem Yağı Maskesi

Bu maske için ihtiyacınız olan tek malzeme badem yağı. Badem yağının nemlendirici ve besleyici özelliği ellerinizi yumuşacık yapar. Doğal badem yağını ellerinize iyice yedirin. Daha sonra hafif ısıttığınız bir havluya ellerinizi sarın ve 10 dakika kadar bekleyin. Sıcak havlunun da etkisiyle badem yağı ellerinize iyice nüfuz edecektir. Cildiniz yağı iyice emdiği için ellerinizi yıkamanız gerekmez.

Havuç Maskesi

havuç ile maske tarifi

1 tane havuç, nemlendirici krem ve zeytinyağı ile hazırlayacağınız bu maske de ellerinizi yumuşacık yapacak. Öncelikle havucu haşlayın ve püre haline getirin. Daha sonra kasenin içine krem ve zeytinyağı katın. Homojen hale gelene dek karıştırın. Karışımı ellerinizin her yerine masaj yaparak sürün ve yaklaşık 20 dakika kadar bekleyin. Ellerinizi yıkadıktan sonra nemlendirici sürebilirsiniz.

Gliserin Maskesi

Bu maske için 1 çorba kaşığı gliserin, 1 çay kaşığı gülsuyu ve 1 çay kaşığı limon suyuna ihtiyacınız olacak. Gülsuyu ellerinizi nemlendirirken gliserin cildinizi onarır. Bir kase içerisinde bu malzemeleri iyice karıştırın. Ellerinizin her yerine masaj yaparak yedirin ve 15 dakika kadar bekletin. Bu maskeyi haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir