Cilt Bakımı

Kusursuz Bir Cilt İçin Gece Maskesi Önerileri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Cilt bakımı yapmak çoğu zaman vakit alan ve uğraştıran bir işlem gibi görünse de güzel bir cilde kavuşmak için olmazsa olmazdır. Yoğun geçirilen günlerde cildinize özen göstermek sizin için zor olabilir. Hem bu durumu çözmek hem de yapacağınız cilt bakımından daha iyi verim alabilmek için gece maskelerini deneyebilirsiniz. Çünkü gece maske yapmak, yapılan maskenin çok daha fazla işe yaramasını sağlıyor. Geceleri cildimiz kendini yeniler. Kan dolaşımının artması, hücrelerin yenilenmesi ve cildin dış etkenlerle birlikte uğradığı hasarların tamir edilmesi hep gece saatlerinde olur. Bu yüzden bu iyileşmeyi hızlandırmak için geceleri cildinize bakım yapmanızda fayda var.

Gece Maskesi Önerileri

Bunun için gece kremleri ve gece maskeleri gibi ürünleri deneyebilirsiniz. Eğer doğal bir gece maskesi yapmak istiyorsanız size iki adet maske önerimiz var. İşte kusursuz bir cilt için gece maskesi önerileri

Sivilceli/Akneli Ciltler İçin Gece Maskesi Tarifi

Doğal maskeler, evde bulunabilen malzemelerle yapıldığı için oldukça pratik. Gece cildinizin yenilenmesini hızlandırmak için iki malzemeyi karıştırarak harika bir maske yapabilirsiniz. Bu malzemeler yeşil çay ve patates. Patates cildi yatıştıran ve iltihabı gideren bir besin. Ayrıca içeriğinde bulunan A, B ve C vitamini de cildin yenilenmesine katkıda bulunuyor. Antioksidan bakımından zengin yeşil çay ise yine cilt için oldukça yararlı. Patatesi bir blender yardımıyla sıktıktan sonra suyunu başka bir kaba alın ve üzerine demlediğiniz yeşil çayından bir kaşık karıştırın. Bu karışımı pamuk ile cildinize iyice yedirin ve durulamadan öylece yatın. Sabah uyandığınızda bir temizleyici yardımıyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi düzenli olarak yaparak aknelerin ve sivilcelerin görünümünü azaltabilirsiniz.

Bal Maskesi Tarifi

Gelelim yine gece süreceğiniz harika bir maske tarifine. Özellikle kış aylarında cildiniz çok kuruyorsa nemli bir cilt elde etmek için bal maskesini deneyebilirsiniz. Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler bal, avokado ve E vitamini kapsülü. Cildi yatıştıran bal, kırışıklıklarla savaşan E vitamini ve nemlendirici etki yapan avokadoyu karıştırarak gece maskesini elde edebilirsiniz. 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı avokado ve 3 vitamin kapsülünü karıştırdıktan sonra cildinize sürün. Bal yapışkan bir malzeme olduğu için yastığınızın üzerine bir örtü örtmenizde fayda var. Bu maske ile uyuduktan sonra sabah ılık suyla cildinizi arındırabilirsiniz.

 


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir