Cilt Bakımı

Cildi Gerginleştiren Maske Tarifleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Bir cildin sağlıklı, genç ve canlı görünmesi için yeterince gergin olması gerekir. Yaş ilerledikçe bu gerginlik azalır ve sarkmalar başlar. Cildiniz ne kadar sıkı ve gerginse o kadar genç görünürsünüz. Çok eski yıllardan beri cilt gerdirme maskeleri kadınlar arasında yapılır. Özellikle orta yaşlı kadınlar için gergin bir cilde kavuşmak son derece önemlidir. Orta yaşlı olmasanız bile daha güzel görünmek için gergin bir cilde sahip olmak isteyebilirsiniz. İşte bunun için yapmanız gereken çok kolay birkaç maskeyi uygulamak. Evde kendi kendinize uygulayacağınız maske ile cilt gerginliğini sağlayabilirsiniz. İşte cildi gerginleştiren maske tarifleri

Buğday Unu Maskesi

Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler;

1 fincan yoğurt

2 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı buğday unu

Bir kase içerisinde bu malzemelerin tamamını tahta bir kaşık kullanarak iyice karıştırın. Malzemelerin birbirine çok iyi bir şekilde karıştığından emin olana dek karıştırma işlemini sürdürün. Krem kıvamını aldıktan sonra ise parmak uçlarınızı kullanarak ve cildinize hafifçe masaj yaparak karışımı uygulayın. 15 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Ve yüzünüzü yıkamadan bir kağıt havlu ile maskeyi yüzünüzden silerek çıkartın. Maskeyi temizledikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın. Bu maskeyi düzenli olarak haftada bir uygularsanız cildiniz gittikçe çok daha gergin ve sıkı görünecektir.

Balık Yağı Maskesi

cilt gerginleştiren maske

Eczanelerden elde edebileceğiniz balık yağı kapsülü, cilt için oldukça yararlıdır. Üstelik bu maskeyi uygulaması da son derece kolay. Aldığınız balık yağı kapsülünü kırdıktan sonra parmak uçlarınızla cildinize iyice yedirin. Bu sırada masaj yaparak yağın ısınmasını da sağlayabilirsiniz. Yağı cildinize iyice yedirdikten sonra yarım saat bekletip yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi de haftada bir yaparak cildinizde farkı hissedebilirsiniz.

Yumurta Akı Maskesi

cilt gerginleştiren bakım

Yumurta akı, cildi sıkılaştıran ve gerdiren besinlerden biridir. Hem kolaylıkla elde edebileceğiniz bir malzeme olması hem de uygulama kolaylığı ile cildinizi gerginleştirmek için tercih edebilirsiniz. Ancak kuru cilt tipine sahipseniz yumurta akı cildinizi daha da kurutacağı için sonrasında yoğun nemlendirici uygulayabilirsiniz. Gelelim maskenin yapılışına. Bu maske için bir kase içerisine yumurtanın akını koyun. Daha sonra köpük oluşturana dek çırpın. Göz ve de dudak çevresi de dahil olmak üzere bir pamuk ya da fırça yardımıyla sürün. Kuruduğunu hissedene kadar bekletin ve daha sonra ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada bir yaparsanız çok iyi sonuç elde edersiniz.


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir