Makyaj Teknikleri

Microblading Kalıcı Makyaj Uygulaması nedir?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Merhaba hanımlar, kısaca kalıcı makyaj ve yeni bir teknik olan Microblading kaş çizim tekniğiyle ilgili bilgileri sizinle paylaşacağım. Öncelikle Kalıcı makyaj veya diğer ismiyle “Mikro Pigment uygulaması” mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğneler ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. Alerjik olmayan, ciltlerde özellikle yüz kullanımı için tasarlanmış olup, katkı maddesi içermez. Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratılabileceği gibi bazı ufak kusurlar kapattırabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj

Kalıcı kaş çizme

Kalıcı makyaj, aslında semi permanant, yani yarı kalıcıdır. Nedenine gelirsek; kalıcı makyajda kullanılan pigmentler, boya maddeleri, zamanla hücrelerin fizyolojik fonksiyonu olan FAGOSİTOZ ile yok olurlar. Hücre, pigmenti içerisine alır, parçalar ve yok eder. Diyebiliriz ki, mikro Pigmentasyon 2-3 senede yok olur, ancak yine de bu durum cilt tipi ile bağımlıdır, bazı ciltlerde pigmentler tamamıyla yok olmaz bazı gölgeler kalabilir.

Kalıcı makyaj öncesi sonrası

Gelelim ülkemizde yeni yeni yayılmakta olan kesinlikle daha doğal görünümlü kaş şekillendirme işlemi Microblading yöntemine. Öncelikle halk arasında daha yaygın olarak bilinen Mikro Pigment yani kalıcı makyajdan daha az dayanıklı olduğunu belirtmeliyim. Aynı zaman da çok çok daha doğal görünüme sahip olduğunu da tabi. Uygulama olarak kalıcı makyajla aynı prosödüre sahip olsa da iğne yerine minik bıçaklar, doğal pigmentlere sahip ve organik boyalar ile altın oran ve yüz şeklinize göre çizim yapılarak uygulanmaktadır. Bu yöntemle tamamen doğal görünüm sağlayarak kaş şekillendirme, şekil bozukluğu giderilir.

Kalıcı makyaj

Her iki yöntemde de uygulama öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken unsurlar unutulmamalıdır. Uygulama yapılabilmesi için; *Ağır hastalığınızın olmaması gerekmektedir. Var ve doktorunuz tarafından onay verilirse aynı zamanda uzmanınızın da onayıyla işlem yaptırabilirsiniz. *Bulaşıcı deri ve kan hastalıklarınızın olmaması gerekmektedir. *Kullandığınız ilaçları, gördüğünüz tedavileri uzmanınızla paylaşmanız gerekir. Sonrasın da ise uzmanınız tarafından önerilen bakım işlemlerini atlamadan veya ihmal etmeden uygulamalısınız ki daha az sorun ve daha çok memnuniyete kavuşabilesiniz. Daha az sorun ve daha çok bilgiye uzamanınızdan edinmek adına her iki yöntemi de kesinlikle işinin ehli uzmanlar tarafından yapılmasını öneriyorum.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir