Makyaj Teknikleri

Günlük makyaj nasıl yapılır? Günlük makyaj malzemeleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Gün içerisinde uygulayacağınız kolay ve hafif bir makyajla hem doğal hem de şık görünmeniz mümkün. Makyaja başlamadan önce cildinizin temizlenmiş ve cilt tipinize uygun kremlerle nemlendirilmiş olması gereklidir.

Günlük makyaj malzemeleri

Her gün yapacağımız makyaj için; BB krem, allık, göz kalemi, rimel ve belli belirsiz bir ruj yeterli olacaktır. Problemli bir cildiniz varsa ve gizlemek istediğiniz kusurlar varsa, birkaç malzeme daha ekleyebiliriz. Günlük makyajda en önemli noktalardan biri ten makyajıdır. Fondöten seçerken cilt renginizden bir ton açık veya bir ton koyu olmasına dikkat edin. Eğer cildinizde koyu renkli lekeler varsa cilt renginizden bir ton koyu fondöten seçmeniz lekelerin görünümünü hafifletmeye yardımcı olacaktır. Yüzünüzde T bölgeniz yağlı ise bu kısımlara daha ince bir şekilde fondöten sürmeniz parlamanın azalmasını sağlayacaktır. Yine bunun için farklı markaların mat fondötenlerini tercih edebilirsiniz. Fondöten kullanmak istemiyorsanız cilt renginize uygun BB krem kullanabilirsiniz. Göz çevreniz için hafif bir aydınlatıcı kullanmanız sizi olduğunuzdan daha enerjik gösterecektir.

günlük makyaj örneği

Makyajınızın gözünüzde daha uzun süre kalmasını istiyorsanız göz kapaklarınıza ince bir kat kapatıcı sürebilirsiniz. Far kullanmak istiyorsanız toprak, mercan, gri, sütlü kahve tonlarında mat farlar tercih edebilirsiniz. Yüzünüz çok solgun görünmüyorsa far kullanmaya ihtiyacınız yoktur. Günlük makyaj yaparken göz makyajında da aşırıya kaçılmamalıdır. Gündüz koyu bir göz makyajı çok abartılı görünür. Alt kirpik diplerinize ince bir şekilde uygulayacağınız göz kalemi sade ve güzel bir görünüm oluşturur. Yağlı bir cilt yapınız varsa mat görünümü veren pudraları kullanabilirsiniz. Allık elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarırken gülümsemenizi de belirginleştirir. Gül kurusu, açık şeftali tonlarında ten renginize uyan hafif renklerde seçeceğiniz allık yüzünüze renk katacaktır.

günlük makyaj

İsteğe göre kirpik diplerinize ince olacak şekilde eyeliner çekebilirsiniz. Rimel sürerken aşağıya doğru bakarak uygulamanız daha güzel sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Dudaklarınızı vurgulamak istiyorsanız koyu renkler yerine açık tonlarda hafif renkler kullanabilirsiniz. Günlük makyaj biz bayanların en çok kullandığı makyaj biçimi olduğu için gün içinde rahatsızlık yaratabilecek ağır makyajlardan kaçınmalıyız. Sizde bu basit önerilerle günlük makyajınızın kalıcılığını arttırabilir ve daha kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz.

günlük makyaj yapımı

Günlük makyajı bu şekilde sade ve abartısız bir şekilde yaptığınızda daha doğal bir güzellik elde edebilirsiniz. Böylece günlük giyiminizle de uyumlu bir makyaj yapmış olduğunuz için, tam bir bütünlük içinde daha rahat bir gün geçirebilirsiniz. Günlük makyajı abartısız bir şekilde yapmak ve gereksiz uygulamalardan kaçınmak, sabahları makyajınızı daha kısa sürede yapmanıza olanak sağlar ve size vakitten kazandırır.


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir