Estetik

Mezoterapi Tedavisi İle Selülit Sorunu Ortadan Kalkıyor

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kadınların en çok şikayetçi olduğu konulardan biri selülitlerdir. Yalnızca kilolu kadınlarda değil zayıf kadınlarda da görülen selülit, farklı yöntemlerle yok edilebiliyor. 25 ve 35 yaş arasında ortaya çıkmaya başlayan selülit, yaş ilerledikçe daha kötü bir hal alır. Selülit oluşumunun farklı evreleri vardır. Eğer cildinizi elinizle sıkılaştırdığınızda selülit görünümü oluşmuyorsa şanlısınız demektir. Cildinizi sıkıştırdığınızda selülit oluşuyorsa ilk evrede olduğunuz anlamına gelir. Ayakta dururken görünüyorsa ikinci, her şekilde görünüyorsa üçüncü evredir. Selülitin ilk evrelerindeyseniz birkaç mezoterapi seansı alarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ancak ilerleyen evrelerdeyseniz fazla sayıda mezoterapi almanız gerekebilir. Bu açıdan doğru teşhis koymak ve buna uygun bir tedavi uygulamak son derece önemli.

Mezoterapi tedavisi günümüzde son derece yaygın olarak kullanılan bir yöntem. Selülit tedavisinin yanı sıra saç tedavisi ve yüz gençleştirme gibi uygulamalar için de mezoterapi tercih ediliyor. Mezoterapi tedavisinde bir karışım kullanılıyor. Bu karışımın içinde enzim, aminoasit, mineral, vitamin ve homeopatik ilaç yer alıyor. Mikroenjeksiyon yöntemi ile bu karışım cildin orta tabakasına enjekte ediliyor. İnce uçlu iğnelerin kullanıldığı bu teknikte iğnelerin büyüklüğü ise yaklaşık 4 ile 6 mm arasındadır. Sorunlu bölgeye bu karışım enjekte edilerek selülitlerin yok olması sağlanır.

Enjekte edilen karışım, sorunlu bölgedeki kılcal damarları harekete geçirir ve bölgedeki kanlanmayı arttırır. Bununla birlikte bağışıklık sistemi harekete geçer ve selülitli bölge onarılır. Bu tedavi, selülitin yanı sıra leke giderme, saç tedavisi, bölgesel incelme, cilt tenileme, lifting gibi durumlar için de kullanılır.

Mezoterapi tedavisi düzenli olarak yapılmaya devam edilirse tüm selülit yok edilir. Her seansta belli bir bölgeye tedavi uygulanır ve zaman içinde bu sorunlu bölgeler iyileşmeye başlar. Mezoterapi selülit sorununu yok ederken aynı zamanda bölgesel incelme, şekillenme ve sıkılaşma da sağlar. Özellikle doğum sonrası sarkma gibi problemler için de mezoterapi ile iyi sonuçlar almak mümkündür.

Mezoterapi seansları kişiden kişiye değişir. 8 ile 10 seans süren bu tedavi 15 dakikada uygulanır. Seanslar arasında yaklaşık 7 gün olmalıdır. Tedavi sonrası günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Sonuçlar ise üçüncü seans sonrası görülmeye başlar.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir