Estetik

Kaş Kaldırma Estetiği İle İlgili Merak Edilenler

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yüz güzelliğini sağlamak için çeşitli estetik operasyonlar yapılabilir. Yüzü daha genç ve dinç göstermek için yapılan kaş kaldırma estetiği de bunlardan biridir. Kaşlar, yüzün ifadesini en çok etkileyen bölgelerden biridir. Dolayısıyla bu bölgede oluşan herhangi bir düşüklük, asimetri ya da kırışıklık yüzün genel görünümünü ciddi bir şekilde etkiler. Kaş düşüklüğünü gidermek, çatık olmayan ve kalktık bir kaş elde etmek genç bir görüntü için yeterli olabilir.

Kaş Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma estetiği ameliyat ve botox tedavisi ile yapılır. Botoks geçici bir tedavi olsa da ameliyat ile iyi bir sonuç alınabilir. Botox tedavisi 3-4 ay sonra yenilenmelidir. Botoks tedavisinin amacı mimik hareketlerini dondurmak ve kırışıklıklarının oluşumunu engellemektir. Doğru ve uygun şekilde uygulandığında herhangi bir donuk yüz ifadesi oluşmaz. Kalkık kaşlar ve gergin bir alın ile siz de genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Düşük kaşlar, yüzde yorgun ve bitkin bir görünüme neden olur. Buna ek olarak alnınızdaki yatay kırışıklıklar da olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize sebep olabilir. Eğer bu durumdaysanız cerrahi bir müdahaleye ihtiyaç duyabilirsiniz. Kaş kaldırma estetiği ile kaşlarınızın düşüklüğü giderilir ve kaşlarınız olması gereken yerine getirilir. Hastanın isteğine bağlı olarak yüz germe ameliyatı da bu işlem ile birlikte yapılır. Aynı şekilde üst göz kapağı sarkması, gözaltı torbaları da kaş kaldırma estetiği ile birlikte yapılabilir. Yine hastanın isteğine bağlı olarak kaş kaldırma estetiği lokal ya da genel anestezi ile yapılabilir. Ameliyat sonrasında hastanede birkaç saat kalmak yeterlidir. Oluşabilecek bazı durumlarda bir gece kalınması gerekebilir. Ameliyattan sonraki ilk gece baş yüksekte kalacak şekilde uyumalısınız. Ameliyatta estetik dikiş yapılacağı için yüzünüzde herhangi bir iz de kalmayacaktır.

Kaş Kaldırma Estetiği Öncesi Sonrası Fotoğrafları

En merak edilen şeylerden birisi de öncesi sonrası fotoğraflar. İşte Kaş kaldırma ameliyatı öncesi sonrası fotoğrafları.

Kaş Kaldırma Estetiği Fiyatları Nedir?

Kaş kaldırma estetiğinin yapılacağı sağlık merkezine, uzmanın deneyimine, yapılacak işlemlere göre farklı fiyatlar verilebilir. Eğer yalnızca kaş kaldırma işlemi yapılacaksa farklı, göz kapağı ya da göz altı torbaları için farklı işlemler yapılacaksa farklı bir fiyat çıkarabilir. Genel olarak kaş kaldırma estetiği fiyatları 3.000 TL’den başlamaktadır.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir