Estetik

Karın Germe Estetiği Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gereken Her Şey

tarafından tarihinde yayınlandı.

Herkes düz ve sıkı bir karın ister. Fit görünmenin en önemli unsurlarından biri düz bir karına sahip olmaktır. Çeşitli hastalıklar ve sağlıksız beslenme en çok karın bölgesinde yağ birikmesine sebep olur. Bu açıdan birçok kişi karın yağlarından şikayetçidir. Düz karına sahip olmanın yollarından biri egzersiz bir diğeri ise estetik operasyondur. İşte karın germe estetiği bir diğer adıyla abdominoplasti, düz bir karına sahip olmak için tercih edilir. Karın germe estetiği ile ilgili işinize yarayacak tüm bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Sıkı bir karın oluşturmak için uygulanan cerrahi bir işlem olan karın germe estetiği, alt ve orta karın duvarını, kasları düzeltmek ve karından fazla yağ ve deriyi almak üzerine kuruludur. Aynı zamanda bu işlemde zayıflayan kaslar ve fasyalar da onarılır.

Karın Germe Estetiği Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Karın Germe Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Genellikle doğum yapan, karın bölgesinde sarkma ve çatlaklar meydana gelen, karın kasları zayıflayan kadınlar karın germe estetiği yaptırabilir. Bunun yanı sıra yaşlanmaya bağlı, kilo kaybı nedeniyle ya da kalıtımsal olarak karın bölgesinde sarkma olan kişiler de bu işlem ile düz bir karna sahip olabilir. Sarkma, yağlanma ya da çatlak gibi gözle görülür bir sorunu olmayanlar için bu işlem çok da gerekli değildir. Karın germe estetiği ile ilgili yaygın olan en büyük yanlış, şişmanlık tedavisi sanılmasıdır. Şişman kişiler karın germe estetiği için uygun değildir. Bu işlemin uygulanabilmesi için belli bir miktarda kilo kaybetmek gerekir.

Karın Germe İşlemleri Nelerdir?

Hastanın karın bölgesindeki sorunlara göre çeşitli işlemler uygulanabilir. Bunlar tam karın germe, kısmi karın germe, çevresel karın germe gibi çeşitli işlemlerdir. Karın germe işlemi meme estetiği, liposuction gibi uygulamalarla birlikte yapılabilir. Tam karın germe işlemi; alt, orta ve üst karın duvarındaki kasların gevşeklikleri onarılarak ve şişkinlik ortadan kaldırılarak gerçekleştirilir. Fazla yağ ve deri tabakası alınır, karın aşağı doğru gerilir ve göbek kısmı doğru yere adapte edilir. Liposuction ile karın kısmına düzgün bir hat verilir. Kısmi karın germe ise alt ya da üst karın kısmındaki şişkinliklerin ortadan kaldırılması işlemidir.

Karın Germe Estetiği Güncel Fiyatı

Birçok estetik operasyonda olduğu gibi karın germe operasyonu da farklı fiyatlandırmalar içerir. Hastanın sağlık durumu, kilosu ve karındaki problemlere, uzmanın deneyimi, hastanenin konumuna kadar pek çok etken, fiyatlandırmayı değiştirebilir. Ortalama olarak karın germe estetiği fiyatı 5.000 TL ve 8.000 TL arasında değişmektedir.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir