Estetik

Meme Küçültme Estetiği İle İlgili Merak Edilenler

tarafından tarihinde yayınlandı.

Genellikle meme büyütme estetiği daha çok ön planda olsa da birçok kadın meme küçültme estetiği yaptırır. Çünkü büyük memeler, sırt ve boyun ağrılarına sebebiyet verebilir. Hatta ilerleyen durumlarda kamburluk bile görülebilir. Büyük memeye sahip olan kişilerde nefes alma sorunları, meme altı pişikleri ve yaralar görülebilir. Hareket etmek zorlaşabilir, kıyafet seçimi zor olduğu için psikolojik olarak kendini beğenmeme gibi durumlar da yaşanabilir. Bu açıdan meme küçültme estetiği çoğu zaman bir ihtiyaçtır. Memelerin büyük olması birçok sebebe bağlı olabilir, hormonal değişimler, hastalıklar ya da genetik faktörler bunlardan birkaçıdır.

Meme küçültme estetiği öncesi sonrası fotoğrafları konunun sonunda bulunmaktadır.

Meme Küçültme Estetiği Nasıl Yapılır?

Öncelikle muayene esnasında memenin şekli, derinin inceliği, meme büyüklüğü, yaş, meme başının konumu gibi durumlar saptanır. Meme küçültme estetiğinde meme dokusu, hastanın vücut şekline ve ölçülerine göre yeniden şekillenir. Meme başının olması gereken yerine taşınma işlemi gerçekleştirilir. Meme küçültme ameliyatından sonra meme başında mutlaka iz kalacaktır. Elbette bu izlerin kalıcılığı uzmanın yeteneğine, operasyonun yöntemine ve hastanın derisinin yapısına bağlı olarak değişebilir.

*Bu estetik operasyon sırasında genel anestezi uygulanır. Operasyon ortalama olarak 3 ya da 4 saat sürer.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası

Meme küçültme işleminin ardından çok fazla ağrı oluşmaz. Kol hareketlerinde bir hafta kadar sınırlama olabilir. Memelerin üzerinde sargı yer alır ve operasyon sonrasında sütyen giymek de şarttır. Bu opeasyonda memelere dren denen borular yerleştirilir ve ameliyattan 1 ya da 2 gün sonra bu borular çıkarılır. Meme başı pansumanı 2 gün sonrasında kontrol edilmelidir. Hastanede 1 ya da 3 gün kalmak gerekebilir. Ameliyattan 1 hafta sonra günlük hayatınıza ya da işinize dönebilirsiniz. Ancak ağır sporlardan, fazla ani hareketlerden kaçınmanız gerekir.

İşlemden yaklaşık 3 hafta kadar sonra göğsünüzün şekli tam olarak ortaya çıkmaya başlar. Meme küçültme işlemi kişiye özgüven kazandırdığı için yapılması gereken bir işlem olarak görülebilir. Araştırmalara göre meme küçültme estetiği sırasında fazla meme dokusu çıkarıldığı için meme kanseri riski de en aza inmektedir. Bu açıdan büyük meme sorunu ile karşı karşıya kalanlar için bu işlem oldukça başarılı sonuçlar verir.

Meme Küçültme Estetiği Fiyatları

Meme küçültme estetiği, uygulanacak işlemlere, uzmanın niteliğine göre değişim gösterebilir. Ancak ortalama olarak meme küçültme estetiği fiyatı 4.000 TL’den başlamaktadır.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Meme küçültme ameliyatı yaptıran insanların öncesi-sonrası fotoğraflarını derledik. Kendiniz ile karşılaştırarak nasıl bir sonuç elde edebileceğinizi daha net görebilirsiniz.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Yaptıran Ünlüler

Birçok ünlü rahatsız olduğu büyük göğüslerini küçültmek için bıçak altına yattı. İşte o ünlüler;


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir