Estetik

Göz Kapağı Estetiği Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz

tarafından tarihinde yayınlandı.

Son zamanlarda birçok farklı estetik uygulamalar ortaya çıktı. Birçok insan vücudunun memnun olmadığı kısımlarını çeşitli müdahalelerle değiştirmeyi tercih ediyor. Son birkaç yıldır yükselişe geçen blefaroplasti ameliyatı yani göz kapağı estetiği de kadın ve erkek birçok kişinin tercihi haline geldi.

Peki Nedir Bu Göz Kapağı Estetiği?

Alt ve üst göz kapaklarında oluşan fazla deri ve torbaların yok edilmesi işlemi göz kapağı estetiği olarak adlandırılıyor. Yaşa bağlı olarak sarkan göz kapağı bazı hastalarda görmeyi bil etkileyecek kadar sarkık olabiliyor. Bunun yanı sıra estetik açıdan da güzel bir görünüm olmadığını düşünen birçok kişi bu sarkan derilerin yok edilmesini tercih ediyor. Blefaroplasti operasyonu ile göz kapağında oluşan torbalar ve sarkmalar gideriliyor ve daha genç bir görünüm elde edilebiliyor. Bu uygulamada derileri ve torbaları oluşturan yağ kitleleri alınarak göz kapağının daha düz bir şekle sokulması amaçlanıyor.

Gençlerde bu uygulama yalnızca kapağın altına yer alan yağ dokusunu alarak gerçekleştiriliyor. Ancak daha ileri yaştaki kişilerde bu yağ dokusunun yanı sıra derinin de alınması gerekebiliyor.

* Göz kapağı estetiği öncesi sonrası fotoğrafları konunun sonunda bulunmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Genel anestezi ya da lokal anestezi ile yapılabilen bu ameliyat yaklaşık 1 saat kadar sürüyor. Yapılan cerrahi müdahale ile sarkan deri parçası ve torbaların içindeki yağ kitleleri çıkartılıyor. Göz kapağında iz kalmaması için kesiler tam olarak kıvrım bölgelerinde açılıyor. Alt göz kapağına uygulanması halinde de kirpiklerin dibinden kesi yapılıyor. Hasta oturur şekildeyken ne kadar deri alınacağına karar verilir ve daha sonra işleme geçilir. Yağ torbaları ve deri alındıktan sonra kesilir dikilir ve ameliyat sona erer.

Blefaroplasti Ameliyatı Sonrası

Uygulamadan sonra gazlı bez ile gözler yaklaşık 2 saat kapalı kalmalıdır. Şişme ve morluğu önleme amacıyla üzerine buz konuşulması gerekir. İşlem sonrasında çok hafif bir ağrı hissedilebilir ancak ağrı kesicilerle bu durum kontrol altına alınabilir. Şişme ve morarma olmaması için baş her zaman yüksekte tutulmalıdır. Göz kapağına atılan dikiş ameliyattan 5 gün sonra alınır. Eğer alt göz kapağında işlem yapılmışsa dikişler kendiliğinden düşecektir.

Göz Kapağı Estetiği 2017-2018 Fiyatları

Göz kapağı estetiği fiyatı doktora, kliniğe ve hatta bulunduğunuz şehre göre bile değişiklik gösterebilir. Alt ve üst göz kapağı estetiği fiyatları 2.000 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Göz kapağı ameliyatı yaptıran insanların öncesi-sonrası fotoğraflarını derledik. Kendiniz ile karşılaştırarak nasıl bir sonuç elde edebileceğinizi daha net görebilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir