Estetik

Çekici Dudaklara Sahip Olmak İçin Dudak Dolgusu

tarafından tarihinde yayınlandı.

İnce dudaklara sahip olan birçok kişi kalın ve dolgun dudaklara sahip olmak ister. Yüz güzelliğinde dudakların da önemi oldukça büyüktür. Yüzün simetrisine uygun dolgun dudaklarla çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Dudak estetiği yani dudak dolgusu yöntemi şimdilerde hem çok daha kolay hem de başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Eğer siz de dudak dolgusu yaptırmak ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız sizin için dudak dolgusu konusunda harika bilgiler derledik.

Peki Dudak Dolgusu Nedir?

Şekilli, çekici, kalın ve dolgun dudaklara sahip olmak için gerçekleştirilen bir işlemdir. Dudak çevresine ve dudak içine dermal dolgular enjekte edilir. Bu işlemi sadece ve sadece uzmanlar yapabilir. Kullanılan dolgu malzemesi, dolgunun miktarı ve dolgunun uygulanacağı yerleri yalnızca uzman doktor belirleyebilir.

Dudak Dolgusu Neden Yapılır?

Bu işlem ince dudaklarından şikayetçi olanların, dudaklarının şeklini değiştirmek isteyenlerin başvurduğu bir işlemdir. Dudaklarınız yüzünüze yakışmayacak şekilde veya incelikteyse biraz daha dolgun bir görünüme kavuşturmak için dudak dolgusu tercih edebilirsiniz. Şekillendirme ve dolgunlaştırma için yapılan bu işlem tamamen tercihe bağlıdır. Şekillendirmenin yanı sıra kırışan dudakların daha pürüzsüz görünmesi için de gerçekleştirilebilir.

Cilt için gerekli olan hiyalüronik asit, yaş ilerledikçe azalır ve bu durum kırışıklık ve çizgilere sebep olur. Dudak dolgusu işlemi de hiyalüronik asit seviyesini arttırmak amacıyla yapılır. Bu işlem hem kırışıklıkları yok eder hem de dudakları dolgunlaştırır ve şekillenmesini sağlar.

Dudak Dolgusu İşlemi Nasıl Yapılır?

Dudak ilk olarak uyuşturulur ve daha sonra ince enjeksiyon iğnesi ile dolgu maddesi dudağınıza enjekte edilerek yapılır. 30 dakika kadar süren bu işlem sonrasında hasta evine gidebilir. İşlem yapıldığı anda etkisini gösterir. Ancak bazı durumlarda birkaç seansta sonuç almak mümkün olabilir. Dudak dolgusu işlemi geçici bir işlemdir. Bu açıdan 6 ayda bir tekrarlanması gerekebilir.

Dudak Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudak dolgusu yaptırmadan önce yaptıracağınız merkezi ve doktoru çok iyi araştırmalısınız. Dudaklarınızın dolgunluğunun yüzünüze uygun miktarda olmasına özen göstermenizde fayda var. Alt dudak ve üst dudak şekli uyumlu olmalı ve yüz şeklinize de uyum sağlamalıdır.

Dudak Dolgusu Fiyatı Ne Kadar?

Dudak dolgusu fiyatları merkeze, doktorun tecrübesine, kullanılan dolgu maddesine ve uygulama sayısına göre farklılık gösterebilir. Ancak ortalama olarak dudak dolgusu fiyatı 2.000 TL ile 7.000 TL arasında değişiyor.

Dudak Dolgusu Öncesi Sonrası Fotoğraflar

 


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir