Estetik

Bacak Estetiği Nedir?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Fiziksel güzelliğe önem veren birçok kişi güzel bacaklara sahip olmak ister. Kadınlar genellikle düzgün, simetrik ve uzun bacaklara sahip olmak isterken, erkeklerin birçoğu kaslı bacaklar arzu ediyor. Bacak estetiği, gelişen teknolojilerle birlikte bacaklarından memnun olmayan kişiler için birçok çözüm yolu geliştirildi. Genetik faktörlerden yanlış spor yapmaya, sağlıksız beslenmeden çeşitli kazalara kadar birçok neden ile bacaklar şekilsiz olabiliyor. İşte bacak estetiği bu noktada bu şekilsizlikleri gidermek için tercih ediliyor.

Peki Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

Bacak estetiği genel olarak bacaklardaki şekil bozukluklarını gidermek, simetrik bacaklar oluşturmak, fazlalık olan kısımlardaki doku hacmini azaltmak veya boşluk olan kısımlara ekleme yapmak gibi uygulamaları içeriyor. Eksiklik olan kısımlara yağ grefti denilen, liposuction yöntemiyle vücuttan elde edilen yağ dokusunun enjekte edilmesi uygulaması yapılıyor. Yağ grefti için doğru koşullar yoksa silikon protez veya dolgu maddeleri de kullanılabiliyor. Bacak estetiği olmak için tıpkı diğer estetik uygulamalarda olduğu gibi 18 yaş üzerinde olunma şartı vardır. Bu estetik uygulama, her mevsimde yapılabilir.

Kimler Bacak Estetiği Yaptırabilir?

Bacak şeklinizden memnun değilseniz bir uzmana danışarak bacak estetiği olup olmayacağınızı öğnerebilirsiniz. Uzmanlar her bacak şeklinden memnun olmayan kişilere uygulama yapmaz. Kalın bacak, çöp bacak, şekilsiz diz kapağı ya da parantez bacak gibi sorunlar için estetik yapılabilir.

Kadınlar tarafından en çok tercih edilen ise kalın bacak estetiği oluyor. Kemik yapısı, fazla gelişen kaslar ya da fazla yağ dokusu gibi nedenlerle bacak kalınlaşabilir. Yağ dokusuna bağlı olan kalın bacaklar; liposuction, lazer lipoliz ya da superdry gibi yöntemlerle inceltilebilir. Kas yapısına bağlı olan kalın bacaklar botoks ya da cerrahi müdahaleler ile incetilebilir. Ancak yapısal kalınlık için sınırlı bir düzeltme uygulanabiliyor.

Bu uygulamalar, işleme göre lokal ya da genel anestezi ile yapılabiliyor. İnce bacaklar için silikon protez kullanılarak bacakları daha kalın veya kaslı göstermek mümkün.

Bacak Estetiği Fiyatları

Bacak estetiği; uzmanın deneyimine, kliniğe, uygulamanın şekline ve kullanılan malzemelere göre değişik şekillerde fiyatlandırılabilir. Ancak genel olarak bacak estetiği fiyatları 5.000 ile 10.000 TL arasında değişmektedir.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir