Estetik

Estetik Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık estetik yaptıran insan sayısı da arttı. Birçok insan küçük ya da büyük müdahalelerle birlikte hayal ettiği görünüme kavuşabiliyor. Her ne kadar teknoloji gelişmiş de olsa estetik yaptırmaya karar verdikten sonra dikkat edilmesi gereken birçok nokta var. Sağlığınızı kaybetmeden güzelleşmek için pek çok şeyi düşünmeniz gerekir.

İşte estetik yaptırmayı düşünenlere birkaç tavsiye.

Son günlerde estetik ameliyat mağdurları oldukça fazlalaştı. Yanlış uygulamalar, sağlıksız yöntemler, sahte doktorlar ve daha birçok sorun sağlığınızı kaybetmenize neden olabilir. Bu açıdan estetik yaptırmadan önce iyi bir araştırma yapmalı ve doğru kararı vermelisiniz.

Öncelikle seçeceğiniz hastane, klinik veya doktoru en iyi şekilde araştırmalısınız. Tıp eğitimi almış, ameliyathanesinde steril bir koşul sağlayabilen ve daha önceki işlerinde başarılı olmuş doktorları tercih etmelisiniz. Birçok kişi özellikle ücret konusunda yanlış kararlar vererek güzel görünmek isterken çok kötü  bir görüntüye sahip olabiliyor. Bir kliniği tercih etmenizin temel sebebi ucuz olması olmamalı. Bunun yerine doktorun eğitimi, özgeçmişi, daha önceki hastalarının durumu gibi konuları gözden geçirmenizde fayda var. Bunun yanı sıra bir arkadaşınızın tavsiyesine göre de hareket etmemelisiniz. Bir kişi referans alınamaz, birkaç kişide oluşan sonuçları araştırmalısınız. Unutmayın ki estetik ameliyatlar yalnızca cerrahlar tarafından yapılabilir. Görüşmeye gittiğiniz cerrahın diplomalarını görmek isteyebilir ve kendi yöntemlerinizle de özgeçmişini araştırabilirsiniz.

Doktor seçiminizi yaptıktan sonra işleme geçmeden önce yaptıracağınız estetik işlem ile ilgili ayrıntılı bilgi alma hakkına sahip olduğunu unutmayın. Kendi isteklerinizi belirttikten sonra doktorunuz size işlemin nasıl uygulanacağını, ne kadar süreceğini, iyileşme sürecini ve karşılaşabileceğiniz sorunları anlatmalı. Örneğin yaptıracağınız işlemde cihaz kullanımı varsa bu cihazın nasıl işlediğini ayrıntılı bir şekilde anlatmasını isteyebilirsiniz. Aynı şekilde kullanacağı ilaçları veya türevlerini yakından inceleme hakkına da sahipsiniz. Bunu talep edebilir ve üzerinizde ne tür işlemler uygulanacağını ve hangi ilaçların kullanılacağını önceden bilebilirsiniz. Bütün bunlar estetik ameliyatı sonrası oluşabilecek komplikasyonlara karşı nasıl bir yol izleyebileceğiniz hakkında size fikir verecektir. Dikkatli ve doğru seçimler yaptığınızda uygulanan işlem de başarılı olacaktır.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir