Estetik

Estetikte Yeni Trend; Gamze Estetiği

tarafından tarihinde yayınlandı.

Doğuştan gelen bir güzellik olan gamzeler artık sonradan da elde edilebilir hale geldi. Tıp dünyasının hemen her şeye çözüm bulduğunun bir kanıtı olan gamze estetiği ile siz de yüzünüzde ufak bir değişiklik yapabilirsiniz.

Peki Gamze Estetiği Tam olarak Nedir?

Son yıllarda gamze estetiğinin bulunması ile birlikte bu işleme ilgi son derece arttı. Hem kolay bir uygulama olması hem de güzel sonuç vermesi ile birçok kişi gamze estetiği olmak için can atar hale geldi. Kısa sürede yapılan ve genel anesteziye gerek duyulmayan bu işlem ile siz de gamze sahibi olabilirsiniz.

Yaklaşık olarak yarım saat süren bir işlem olan gamze estetiği, kişinin isteğine göre yüzün herhangi bir bölgesine yapılabiliyor. Kimisi belirgin bir gamze isterken kimisi ise yalnızca güldüğünde ortaya çıkan hafif çukurluklar tercih edebiliyor.

Gamze Estetiği Fiyatı Ne Kadar?

Gamze estetiği dudak dolgusundaki gibi kalıcı bir yöntem değil. 3 ile 6 ay arası geçerli olan bu işlemi sürekli olarak yeniletmeniz gerekiyor. Gamze estetiği fiyatı uzmanına ve işleme göre değişiklik gösterebiliyor. Zorluk derecesi ve uzmana göre 2 bin lira ile 9 bin lira arasında değişebilen fiyatlara sahip.

Gamze Estetiği Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi verilerek 30 dakika içinde ağız içinden yapılan bir işlem olan gamze estetiği ağrılı bir işlem değildir. Ameliyattan önce doktor ile gamzenin hangi noktaya uygulanacağı kararlaştırılır. Bu ameliyat mimik kaslarının gamzenin oluşması gereken kısma dikilmesi ile gerçekleştirilir. Ameliyattan sonra o bölgede hafif bir şişlik oluşabilir ancak bir hafta içinde bu şişlikler tamamen yok olur. Ağız içinde yer alan dikişler ise kendi kendine erir.

Ameliyattan hemen sonra gamzeniz belirgin bir şekilde görülmeyebilir. Çünkü hem normal dururken hem de gülerken belli olması 15 gün sonra gerçekleşir. Bu açıdan 1 ay içerisinde gamzeniz tamamen doğal bir şekilde görünür hale gelecektir. Bu işlemin tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri ise işlemden vazgeçildiği anda minik bir operasyon ile yanağın eski haline dönebiliyor olmasıdır. Herhangi bir iz kalmaz ve yanağınız eski haline döner. Yanağın yanı sıra bel ve popo gamzesi de birçok kişi tarafından tercih edilen bir yöntemdir.

Gamze Estetiği Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Gamze estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız, daha önce yaptıran insanların öncesi-sonrası hallerini görmekte fayda var. Ortalama olarak nasıl bir sonuç alacağınızı önceden bilirseniz beklentiniz de o yönde olur.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir